spravy.sk spravy.sk

Binotto: Citlivosť týchto pneumatík na prítlak auta je naozaj vysoká
zdroj: TASR

Binotto: Citlivosť týchto pneumatík na prítlak auta je naozaj vysoká

Ferrari v tejto sezóne stavilo na koncept auta s nižším odporom vzduchu. Ten sa však nestretol s novou špecifikáciou pneumatík Pirelli, ktoré uškodili mnohým tímom. Scuderia preto musela v priebehu sezóny hľadať spôsoby, ako čo najefektívnejšie dostať do tohtoročnej SF90 čo najviac prítlaku.

Konštruktéri tak mali pred sebou výzvu, ako si aspoň trochu napraviť chuť, keď už po Veľkej cene Francúzska bolo zrejmé, že sezóna je stratená. Prehodnotenie vývojového procesu a snaha dostať do auta viac priľnavosti napokon priniesli ovocie. Ferrari pred Veľkou cenou Singapuru dosiahlo nevídaný výkonnostný pokrok, podľa bossa tímu Mattiu Binotta to však nie je žiadny zázrak.

„Len to ukazuje, ako drobné množstvo prítlaku dokáže autu pomôcť, alebo mu naopak uškodiť,“ povedal pre Motorsport.com ešte pred podujatím v Austine. „Citlivosť týchto pneumatík na prítlak auta je naozaj vysoká. Preto si myslím, že aj mierne zlepšenie vám môže priniesť viac, než očakávate.“

„Je to zrejme aj záležitosť sebadôvery. Piloti teraz cítia viac prítlaku, môžu tak ešte zlepšiť svoju vlastnú výkonnosť. Je to teda súčet vecí, ktoré tomu pomáhajú. Do Singapuru sme priviezli nový aerodynamický balík, ktorý síce bol významný, ale nebol jediný,“ povedal Binotto.

„Keď sa pozrieme na čas, ktorý sme dokázali v ďalších pretekoch získať, tak to trochu prevýšilo naše očakávania. Naše auto sa v zákrutách zlepšilo, v tomto smere sme našu stratu na lídrov zmenšili. Pritom sme si udržali prevahu na rovinkách, náš celkový balík sa teda určite zlepšil. V kvalifikácii sme často najrýchlejší, v pretekoch o čosi konkurencieschopnejší,“ uzavrel Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac