spravy.sk spravy.sk

Wolff cíti, že sa situácia okolo Bottasovej zmluvy dala zvládnuť lepšie
zdroj: Mercedes

Wolff cíti, že sa situácia okolo Bottasovej zmluvy dala zvládnuť lepšie

Od svojho príchodu do Mercedesu musel Valtteri Bottas každoročne bojovať o nový kontrakt a zakaždým podpísal s tímom len ročné predĺženie zmluvy. Toto leto sa nahlas skloňoval jeho odchod, nahradiť ho mal Esteban Ocon. A práve táto neistota sa mala podpísať aj na jeho výkonoch.

„Ohľadom roku 2020 vládla neistota a počuli sme množstvo špekulácií. Vôbec som netušil, čo sa stane. Musel som len čakať,“ spomína Bottas najmä na obdobie letnej prestávky. Takáto situácia sa môže veľmi ľahko zopakovať aj v budúcom roku, keďže Valtteri podpísal opäť len ročnú zmluvu.

Boss Mercedesu Toto Wolff pripúšťa, že sa celá situácia okolo Bottasovej zmluvy dala zvládnuť lepšie. Preňho je to teda poučenie, ako to do budúcna urobiť inak.

„Existuje lepší spôsob, ako sa s Valtteriho situáciou vysporiadať. Teraz, keď to hodnotím spätne, malo to určitý efekt a zvážim, ako v tomto smere urobiť lepšiu prácu,“ hovorí Wolff.

„Myslím, že rok 2021 je veľmi otvorený, nemáme pod zmluvou žiadnych pilotov, čo je veľmi vzrušujúce. Očakávam, že ja jazdecký kolotoč čoskoro spustí,“ dodal Rakúšan.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac