spravy.sk spravy.sk

Wolffa na Interlagose neuvidíme, vynechá prvé preteky od roku 2013
zdroj: F1/Twitter

Wolffa na Interlagose neuvidíme, vynechá prvé preteky od roku 2013

Mercedes má za sebou oslavy šiestych majstrovských titulov, ktoré v priebehu minulého týždňa prebehli v Brixworthe a v Brackley. Ako vo svojom aktuálnom príhovore pripomenul šéf tohto tímu Toto Wolff, vďačí za to 1 500 ľuďom pracujúcich pre túto značku na pôde F1.

"Vždy sú to výnimočné okamihy a v tomto roku obzvlášť, keďže šiestym dvojitým titulom sme stanovili novú latku," uviedol Wolff. "Ale napriek rekordným úspechom naďalej cítim poriadny hlad a túžbu dosiahnuť ďalšie veci. Nevidím tu žiadne uspokojenie a každý je naďalej odhodlaný pokračovať v zlepšovaní sa. Toto je inšpiratívna skupina ľudí, ktorá žije pre snahy Mercedesu byť najlepším."

"Pred nami sú ešte dve podujatia sezóny 2019 a chceme ju skončiť na vrchole. Najbližšia zastávka bude v Brazílii, kde to bude aj o príjemných spomienkach na minulý rok: nevyhrali sme len preteky, ale na Interlagose sme si zabezpečili aj konštruktérsky titul."

Rakúšan pripomenul, že okruh v Sao Paulo je veľmi krátky a kvalifikácia bude o to náročnejšia. "V sobotu sme od letnej prestávky nemali najrýchlejšie auto, ale v Austine sme aj tak získali pole a o štart z prvého radu sa pokúsime aj v Sao Paulo."

"VC Brazílie bude prvým podujatím od roku 2013, ktoré nenavštívim," prezradil Toto Wolff. "Oba majstrovské tituly sme si už zaistili a vďaka tomu mám viac času na to, aby som bol v Európe a venoval sa iným otvoreným témam. Je skvelé môcť to spraviť a vedieť, že tím bude tak na trati, ako aj mimo nej, reprezentovať trojcípu hviezdu najlepšie, ako sa len dá."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac