spravy.sk spravy.sk

Podľa Prosta chce napredovanie Renaultu ešte trochu času
zdroj: Renault

Podľa Prosta chce napredovanie Renaultu ešte trochu času

Renaultu vypomáha z pozície nevýkonného riaditeľa štvornásobný majster sveta Alain Prost. Aj ten mal pred rokmi pravdepodobne vyššie ciele, ako sa stajni napokon podarilo realizovať. Žlto-čierni prežili ďalšiu náročnú sezónu a zdá sa, že príliš nenapredujú.

Štvrté miesto v konštruktérskom šampionáte z toho už nebude a stajni s veľkou pravdepodobnosťou ostane piata priečka. Z minuloročných 122 bodov je aktuálne len 83, aj keď Nico Hülkenberg a Daniel Ricciardo tvoria mimoriadne kvalitnú dvojicu. Konkurenčný Racing Point má 65 a Toro Rosso 64 bodov.

"Ešte nie je rozhodnuté, ale už si rozhodne viac veríme," povedal Prost pre Motorsport.com reagujúc na boj o piate miesto. "To, čo sa stalo v Japonsku, sa postaralo o dosť veľký rozdiel. Nejde len o to, že sme tam prišli o body, ale naši súperi dostali tých bodov naopak viac..."

"Teraz na konci sezóny ešte potrebujeme niečo predviesť, pretože by to bolo dobré pre morálku našich ľudí. Mali sme ozaj veľmi ťažkú sezónu. V druhej časti ročníka sme síce v pretekoch boli zväčša dobrí, ale niekedy sa už v prvej zákrute zrodili nehody. Ak by sme mali viac šťastia, mohli sme s McLarenom lepšie zabojovať."

Renault prevzal stajňu so sídlom v Enstone na konci roku 2015. Očakávalo sa, že po pár rokoch možno bude bojovať o pódiá a víťazstvá, ale nič z toho neprišlo. A to už končí rok 2019.

"Vieme, ako na tom sme, ale je dosť ťažké vysvetliť to ľuďom zvonku. Keď sa totiž snažíte niečo vybudovať, môžete aj trochu stratiť. V tejto chvíli ešte nie sme v príliš stabilnej situácii, pretože ako máte možnosť vidieť, v organizácii ešte vykonávame zmeny. Ale pokračujeme. Ohľadom budúcnosti nie som pesimista, no chce to o niečo dlhšie časové obdobie," dodal Alain Prost.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac