spravy.sk spravy.sk

Ralf Schumacher o bratovi Michaelovi: O motoršporte ani o autách sme nikdy nehovorili
zdroj:

Ralf Schumacher o bratovi Michaelovi: O motoršporte ani o autách sme nikdy nehovorili

Ralf Schumacher pôsobil vo Formule 1 v rokoch 1997 až 2007. Dosiahol niekoľko solídnych úspechov, vyhral šesť veľkých cien, ale vždy bol len v tieni slávnejšieho brata Michaela. Navzájom si však vždy priali.

"V tomto smere nikdy nebol problém," povedal Ralf v podcaste Beyond the Grid. "Pri všetkom, čo Michael dosiahol, som sa veľmi tešil. Bolo to skvelé. Ale platilo to aj opačne: tešil sa vždy, keď som bol rýchly, prípadne som mal dobrý víkend."

Čo je však zaujímavé, v súkromí sa bratia o motoršporte príliš nebavili. "Nie, nikdy sme nehovorili ani o motoršporte a ani o autách. Teda možno niekedy na konci sezóny. Skutočne si neviem spomenúť, že by sme niekedy hovorili o nejakých detailoch. Na to sme boli príliš súťaživí."

Obaja Schumacherovci v F1 súperili celých desať rokov, ale Ralf podľa vlastných slov na toto obdobie nemá veľa spomienok: "Je fakt škoda, že človek niekedy zabúda na to, aby si veci viac užil."

"Vždy sme niečo robili. Buď sme mali preteky alebo testy. Mám pocit, že v priebehu roka som bol doma len 62 či 63 dní. Moja bývalá manželka mi to spočítala," pripomenul Ralf Schumacher, ktorý sa následne zamyslel: "Ktovie, či by som sa do F1 dostal aj v prípade, ak by Michael nejazdil. Ale tak, ako to prebehlo, to bolo OK."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ralf Schumacher

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac