spravy.sk spravy.sk

Budúcnosť Hondy je otázna. Ešte sa nerozhodli, potvrdil Marko...
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Budúcnosť Hondy je otázna. Ešte sa nerozhodli, potvrdil Marko...

Formula 1 má už niekoľko dní potvrdené smerovanie, ktoré príde od roku 2021. O pripravovaných pravidlách sme už predtým mali pomerne presné informácie, ale keď je definitíva na papieri, majú to všetci účastníci o niečo jednoduchšie. Všetko si preštudujú a rozhodnú sa, či budú alebo nebudú pokračovať.

"Honda sa ešte nerozhodla," prezradil poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko v rozhovore pre Motorsport-Magazin.com. "A motor je vo formulovom monoposte nápomocný, to je jasné."

Kedy by sme sa od Japoncov mali dozvedieť viac? "Myslím si, že rozhodnutie by malo padnúť v okolí pretekov v Abú Zabí. Pravidlá sú už na stole a môžu si prekalkulovať, o koľko bude vývoj motorov lacnejší. Do platnosti vstúpia obmedzenia času, ktorý je možné stráviť na dynamometroch a aj obmedzenia rôznych materiálov."

Marko okrem toho potvrdil, že ak sa Honda rozhodne ostať v športe, tak aj naďalej budeme mať dva tímy Red Bullu. Pomôcť by mohol aj rozpočtový strop. "Ako celkový balík je to pozitívne," dodal Helmut Marko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac