spravy.sk spravy.sk

Nasadí Ferrari v Brazílii budúcoročný motor?
zdroj: twitter.com

Nasadí Ferrari v Brazílii budúcoročný motor?

Ako sme vás už informovali v rubrike Pitstop, ale aj na našej stránke na Facebooku, Ferrari pred Veľkou cenou Brazílie rieši aj motorovú otázku. Červení sa ešte nerozhodli o tom, ako budú postupovať s Charlesom Leclercom.

Jedna vec je podľa všetkého istá: starý agregát, ktorý Leclerc využil v Austine, by sme už v akcii vidieť nemali. Dosiahol svoju životnosť a nemá už ani optimálny výkon. Jednou z alternatív je nasadenie motora tretej špecifikácie, s ktorým Leclerc jazdil po letnej prestávke, ibaže na ňom bol v Austine zaznamenaný únik hydraulickej kvapaliny. 

V Maranelle si na neho posvietili a vyzerá to tak, že motor je v poriadku a pripravený na opätovné nasadenie. Ak ho Monačan dostane, nebude ho čakať žiadny trest a všetko bude v poriadku. Ale čo ak by červení zariskovali a nasadili motor štvrtej špecifikácie pripravovaný pre budúci rok?

Leclerc by tak na štarte prišiel o desať miest, no Ferrari skončí v šampionáte tak či tak druhé a nemá čo stratiť. Takto by si naopak mohlo preveriť agregát pre budúci rok, čo je pri zákaze testov zaujímavá možnosť.

Na okruhu Interlagos sa navyše dá predbiehať a motor by mohol byť vzhľadom na potrebu absolvovania len dvoch podujatí výkonnostne výraznejšie "vytočený". O tom, ako sa vo Ferrari napokon rozhodnú, by sme sa mohli dozvedieť možno už v utorok, keď tím vydá svoje tradičné "preview".

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac