spravy.sk spravy.sk

Russella tešia zelené aktivity F1, problémom sú však lietadlá
zdroj: Williams

Russella tešia zelené aktivity F1, problémom sú však lietadlá

George Russell uznáva, že Formula 1 ako celok potrebuje pokračovať v znižovaní emisií, ale preteky ako také podľa neho nie sú hlavnou časťou problému. V skratke to matematicky aj vyrátal.

"V pretekoch použijeme okolo 100 kilogramov paliva," povedal Russell, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "Ak zrátame všetky tímy, je to okolo 2 000 kilogramov. Ale také lietadlo spotrebuje pri dlhom lete možno 200 000 litrov."

Angličan zdôraznil, že ak sa na to pozrieme takto, tak znečistenie produkované Formulou 1 je nič. "Každý hovorí, aká zlá je Formula 1. Pochopiteľne, že to nie je úplne super, ale samotná pretekárska stránka nie je tou najhoršou stránkou."

Russell vzápätí pripomenul, že na okruhy sa musia dostať všetci jazdci, členovia tímov, novinári, množstvo materiálu jednotlivých stajní, televízna výbava a všetko možné.

"Myslím si, že práve v tomto smere to nie je veľmi efektívne. Nedávno som videl, že lietadlo dokáže niesť až 230 000 litrov paliva. Pri dlhých letoch ho vraj potrebuje toľko. Napríklad z New Yorku do Sydney. A lietadlá lietajú neprestajne. Svet má aj väčšie problémy, ale to neznamená, že s tým nevieme nič spraviť."

"Pochopiteľne, že nie sme práve najekonomickejší šport, alebo ako to povedať. To však neznamená, že s tým nevieme nič spraviť. Vždy sa dá zlepšovať. Napríklad také plastové fľaše: ak sa dohodneme, že v padoku nebudú dovolené žiadne plastové fľaše a ani plasty všeobecne, tak už aj to je pokrok," dodal George Russell.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac