spravy.sk spravy.sk

Surer o Hulkovi: Ja si to neviem vysvetliť
zdroj: Renault

Surer o Hulkovi: Ja si to neviem vysvetliť

Vyzerá to tak, že kariéra Nica Hülkenberga je na konci. Čakajú ho ešte veľké ceny v Brazílii a v Abú Zabí, no potom si bude musieť nájsť iné pôsobisko - Renault s ním ďalej neráta. Podľa bývalého pretekára Marca Surera je to nepochopiteľné.

"Ja si to neviem vysvetliť," povedal v podcaste Starting Grid, na ktorý sa odvoláva stránka Motorsport-Total.com. "Je to super pilot a bol by správnym človekom napríklad aj po boku Verstappena. Na druhej strane chápem, že nepasuje do kádra Red Bullu. Ten si radšej nasadzuje vlastných jazdcov."

Tým pádom bude kolegom Verstappena niekto z trojice Alex Albon, Pierre Gasly, Daniil Kvjat, pričom sme ich zoradili v takom poradí, aké sú ich aktuálne šance. Ani jeden z nich však zatiaľ nič prevratné neukázal.

"Max by podľa mňa určite potreboval niekoho, kto mu pomôže s vývojom auta. Vždy je lepšie mať dva názory a auto spoločne posúvať vpred. Ricciardo bol v tomto smere rozhodne správny, škoda len, že je preč."

Surer by si Hulka vedel predstaviť aj v inom tíme: "Aj v Sauberi (Alfe Romeo, pozn. red.) by bol po boku Kimiho dobrý. Tiež si treba dať pozor na to, aby Kimi nezaspal! Už párkrát som mal celkom zrejmý pocit: Ak je Giovinazzi rýchlejší ako Kimi, tak s Kimim niečo nie je v poriadku."

Keď už Hülkenbergovi neostalo miesto oficiálneho pretekára, mohol by sa poobzerať aspoň po pozícii rezervy. "Ktorýkoľvek tím, ktorý bude narýchlo potrebovať jazdca, po ňom môže siahnuť. Nemyslím si, že sa svojim iným pôsobením voči tomuto kroku zablokuje."

"Teoreticky sa tak môže stať už po niekoľkých pretekoch, prípadne aj po zimnej prestávke; ak by sa niečo stalo. Myslím si, že sám v niečo také dúfa. A z môjho pohľadu je to tak správne: treba si počkať, či sa niekde nenaskytne šanca."

"Ak by bolo potrebné niekoho nahradiť, tak práve Hülkenberg je taký jazdec, ktorý nerobí žiadne problémy a má čistý imidž. Je tým prvým, po kom by niekto siahol," dodal Marc Surer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marc Surer

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac