spravy.sk spravy.sk

Albon to dokázal: V Red Bulle ostane aj v budúcom roku
zdroj: twitter.com

Albon to dokázal: V Red Bulle ostane aj v budúcom roku

Tím Aston Martin Red Bull Racing v utorok predpoludním potvrdil, že kolegom Maxa Verstappena bude aj v roku 2020 Alexander Albon.

Anglický pretekár súťažiaci s thajskou licenciou absolvuje len svoju prvú sezónu vo Formule 1; začal ju v Toro Rosso, ale po prvej časti ročníka bol povýšený a v Red Bulle nahradil Pierra Gaslyho. V doterajších pretekoch v áčkovej stajni nazbieral 68 bodov, čo je dokonca viac, ako Max Verstappen. Nič prevratné síce nedosiahol, ale v každom podujatí sa dostal do top 6 - a to aj napriek kolíziám či trestom.

"Alex podával od svojej premiéry s tímom, ktorá sa uskutočnila v Belgicku, mimoriadne dobré výkony," uviedol šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "A jeho výsledky, teda sedem dojazdov v top 6, hovoria samé za seba... Alex dokázal, že si rozhodne zaslúži pokračovať v tíme Aston Martin Red Bull Racing. Ešte v ňom drieme veľké množstvo neukázaného potenciálu."

"Som nadšený z toho, že aj v budúcom roku budem kolegom Maxa," pridal pár slov Alex Albon. "Viem, aké mám šťastie, že som dostal túto príležitosť. Red Bullu som za vloženie dôvery do mňa obrovsky vďačný. Verili vo mňa už od príchodu do tímu a to, že ma v aute ponechajú aj v budúcom roku, je veľká vec."

Pierre Gasly vzápätí prostredníctvom Instagramu potvrdil zotrvanie v Toro Rosso: "Táto stajňa mi v každej sezóne dávala najväčšie možné šance na to, aby som podával očakávané výkony. Som mimoriadne motivovaný a odhodlaný vrátiť jej to najlepšími možnými výsledkami."

Po malej chvíli sa na verejnosti objavilo aj tlačové stanovisko Toro Rosso. "Som veľmi rád, že aj pre budúci rok si ponecháme Pierra a Daniila," uviedol šéf tímu Franz Tost. "Obaja jazdci predvádzali v tejto sezóne ozaj dobré výkony a počas svojho pôsobenia v F1 už ukázali, že sú veľmi konkurencieschopní, dokážu vyťažiť potenciál auta a poskytovať cennú spätnú väzbu."

"Je skvelé, že tím ma potvrdil aj pre rok 2020," povedal Daniil Kvjat. Som ozaj šťastný, pretože sa tu cítim veľmi dobre. Tím poznám a aj oni poznajú mňa, takže navzájom chápeme svoje potreby. Spolu sme už dosiahli veľké veci, ako tohtoročné nemecké pódium. Dúfam, že v budúcom roku ukážeme opäť veľmi silnú sezónu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac