spravy.sk spravy.sk

McLaren plne podporuje novú zelenú stratégiu F1 a "tlieska jej"
zdroj: twitter.com

McLaren plne podporuje novú zelenú stratégiu F1 a "tlieska jej"

McLaren ako spoločnosť ešte v roku 2016 oznámil, že dosiahol uhlíkovú neutralitu. To znamená, že spoločnosť vyprodukuje také množstvo CO2, ktoré dokáže inými spôsobmi kompenzovať a pohlcovať.

Dnes sa už touto cestou snaží uberať celý svet a Formula 1 ako celok potvrdila, že nulovú uhlíkovú stopu plánuje vykázať do roku 2030. Nebude to ľahké, ale ide o mimoriadne dôležitú otázku.

"Formule 1 gratulujeme k záväzku smerujúcemu k udržateľnejšiemu športu," uviedol výkonný riaditeľ McLarenu Racing Zak Brown. "McLaren bude s Formulou 1 úzko spolupracovať na tom, aby pomohol túto stratégiu premeniť v činy, pretože ide o dôležitú súčasť nášho rozvíjajúceho sa programu udržateľnosti."

"Ako McLaren pôsobíme vo svete technológie, pretekárskeho športu i mobility a dobre si uvedomujeme našu zodpovednosť za udržateľnosť. Jednak musíme minimalizovať náš vplyv na životné prostredie, ale na druhej strane musíme maximalizovať náš sociálny vplyv prostredníctvom našich ľudí, technológií, procesov a operácií."

"Tento prístup odzrkadľuje očakávania našich fanúšikov, zákazníkov, partnerov, zamestnancov i spolumajiteľov. Sme presvedčení o tom, že motoršport má príležitosť na to, aby udržateľnosť demonštroval prostredníctvom kľúčových technológií a z nášho priemyselného odvetvia spravil vzor pre budúcnosť. Stratégiu udržateľnosti, ktorú F1 dnes predstavila, plne podporujeme a tlieskame jej," dodal Brown.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac