spravy.sk spravy.sk

V Haase ešte nevedia, či tím ostane v športe
zdroj: Haas F1 Team

V Haase ešte nevedia, či tím ostane v športe

Americký tím Haas absolvuje svoju štvrtú sezónu a nie je vylúčené, že tá piata bude zároveň posledná. Všeobecne sa to nepredpokladá, avšak všetko je možné. Gene Haas ako majiteľ si musí všetko prepočítať a potom uvidí, či sa mu oplatí pokračovať aj v ére nových pravidiel.

Na okruhoch ho zastupuje šéf tímu Günther Steiner, ktorý svojho šéfa o všetkom pravidelne informuje. Počas víkendu v Austine mal na to vhodnú príležitosť, pretože Haas si prišiel preteky pozrieť na vlastné oči.

"Porozprával som mu o všetkom, pretože zvyčajne je v Kalifornii a ja v Severnej Karolíne (opačné konce USA, pozn. red.)," skonštatoval Steiner, ktorého slová cituje RACER. "Osobne teda hovoríme málo, zväčša len telefonicky. Podal som mu všetky informácie a o všetkom som mu porozprával. Teraz to potrebuje stráviť a spracovať."

"Všetko to bolo pozitívne. Potreboval len dostať všetky informácie a bolo najjednoduchšie spraviť tak v Austine. Stretli sme sa v sobotu a bol som s ním viac, ako dve hodiny. V nedeľu ráno to už nebolo veľmi dlho. V sobotu sme však spolu strávili veľa času, potrebovali sme sa pozhovárať ozaj o všetkom, prebrať novú komerčnú dohodu a všetky tie veci."

Gene Haas bol v minulosti nespokojný hlavne s delením príjmov. Nepozdávalo sa mu, že veľké tímy získavajú obrovské milióny dolárov, no stajniam stredu poľa sa neujde skoro nič. 

"Aktuálne má najväčší problém s našim výkonom. Kto bude uchvátený stavom F1, ak na nej nebudete zarábať? Predsa len investícia ako taká je veľmi veľká," pokračoval Steiner. "Teraz to musí všetko stráviť a uvidíme, čo chce robiť. Nebol však negatívne naladený. Ale ako každý dobrý podnikateľ, aj on musí o všetkom pouvažovať."

Haas je aktuálne len na deviatom mieste konštruktérskeho šampionátu. V minulej sezóne skončil piaty, takže stajňa dostane od Manažmentu F1 tentoraz výrazne menej peňazí.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Gene Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac