spravy.sk spravy.sk

Vettel porovnáva Multi21 s tímovou réžiou vo Ferrari
zdroj: twitter.com

Vettel porovnáva Multi21 s tímovou réžiou vo Ferrari

Sebastian Vettel dostal otázku týkajúcu sa porovnania tohtoročnej tímovej réžie vo Ferrari s tým, čo zažil pri kontroverzii Multi21 v Red Bulle. Podľa neho ide o celkom odlišné prípady.

"Vnútri v aute je niekedy ťažké vedieť o všetkom, pretože všetko jednoducho nevidíme," povedal Vettel, ktorého slová cituje Motorsport.com, na margo tímovej réžie. "Závisí teda od danej situácie. Podľa mňa nemožno len tak jednoznačne povedať, že ten mal pravdu a ten nemal."

"Ak sa pozrieme na to, čo sa udialo s Markom (Webberom, pozn. red.), tak to bola iná situácia. My sme ako tím spolupracovali už mnoho rokov a nemyslím si, že práve najlepšie! No a potom prišiel deň, keď ma o niečo požiadali, ale ja som z jeho strany nikdy žiadnu pomoc nedostal, tak prečo by som mal hrať na neho?"

"Bola to teda o niečo iná situácia. Napokon sa musí každý orientovať na seba. Človek sa musí postaviť za seba a za to, čo je podľa neho správne," hovoril ďalej štvornásobný majster sveta, ktorý následne priznal, že sebeckosť jazdcov sa v poslednej dobe dosť vytratila a z F1 je tímovejší šport, ako kedysi.

Od okamihu príchodu do Ferrari však Seb musí dávať tím na prvé miesto, čo sám uznal. V Scuderii to inak nejde. "Je to ťažká téma. Hlavne dnes. Keď to porovnáte so 70., 80. či skorými 90. rokmi, tak jazdec bol vtedy hlavnou figúrou."

"Tím okolo seba ste síce potrebovali, ale dnes podľa mňa nesiete za tých všetkých ľudí okolo seba väčšiu zodpovednosť. Za všetkých, ktorí sú za vami, ktorí vás podporujú a ktorí podporujú tím. A hlavne vo Ferrari. Treba povedať, že tento tím je väčší ako čokoľvek iné. Väčší ako jazdec," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac