spravy.sk spravy.sk

Häkkinen si myslí, že Schumacher ani nechcel, aby Irvine získal titul
zdroj: McLaren

Häkkinen si myslí, že Schumacher ani nechcel, aby Irvine získal titul

Michael Schumacher v roku 2000 ukončil dlhočizné čakanie Ferrari na majstrovský titul, veď naposledy sa to podarilo ešte v roku 1979 Jodymu Scheckterovi. Avšak pôvodne mohol negatívnu sériu ukončiť už o rok skôr Eddie Irvine, ktorý Mikovi Häkkinenovi podľahol o dva body.

Schumacher si v tom ročníku zlomil nohy a vynechal šesť celých víkendov. Ferrari zatiaľ hralo na Irvina, ktorý mal pred posledným víkendom v Suzuke o štyri body viac, ako Häkkinen. Lietajúci Fín však v Japonsku vyhral, Schumacher skončil druhý a Irvine tretí. Stačilo pritom, aby vyhral Schumacher, ale ten o to vraj nemal veľký záujem.

"Michael podľa mňa nechcel, aby Eddie získal titul," uviedol Häkkinen v podcaste Beyond The Grid. "S tímom tvrdo pracoval na vývoji auta a tak, ako Michaela poznám, chcel byť jednotkou práve on. Nuž a ak by si tú 'zlatú medailu' vzal Eddie, nevyzeralo by to dobre. Pochopiteľne je však ťažké vedieť to na sto percent."

Schumacher však Irvinovi pomáhal a v predposledných pretekoch v Malajzii mu umožnil vyhrať. V Suzuke potom štartoval z pole position, avšak hneď po štarte sa pred neho dostal Häkkinen, ktorý ho zdolal o päť sekúnd.

Ak mu Schumi skutočne pomohol, tak vraj len kvôli vlastným záujmom a nie kvôli kamarátstvu. "Síce sme sa pokúšali o to, aby sme spolu strávili nejaký čas a boli kamaráti, ale nefungovalo to. Jednoducho to nesedelo."

Häkkinen si svojho súpera vážil a vedel, že má mnoho dobrých vlastností. Bol silný v súbojoch, agresívny, konštantný. "Navyše mal veľké množstvo technických vedomostí, čo bolo dôležité. Nuž a okrem toho bol fyzicky mimoriadne fit. Nemal veru veľa slabín. Ani nemám pocit, že by o sebe príliš často pochyboval, ale ak, tak som to videl. A to bol bod, keď bolo treba zaútočiť," dodal Mika Häkkinen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Eddie Irvine

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac