spravy.sk spravy.sk

Podľa Alonsa je aktuálne najlepším pretekárom Verstappen
zdroj: Red Bull Racing

Podľa Alonsa je aktuálne najlepším pretekárom Verstappen

Fernando Alonso pôsobil do konca minulého ročníka v McLarene, ale zdá sa, že boj o priečky v strede poľa ho už nezaujímal. Dnes je v zásade isté, že do športu sa nevráti ani v budúcom roku, ale v sezóne 2021 by sme ho opäť mohli vidieť na scéne.

Všetko je to však len v rovine špekulácií a McLaren už napríklad potvrdil, že s Alonsom do budúcnosti neráta. Španiel bol pritom dlhodobo považovaný za jedného z najlepších jazdcov a možno aj úplne najlepšieho, takže je do istej miery škoda, že ho tu už nemáme.

Ale kto je najlepší po jeho odchode? "Vo Formule 1 je ťažké zvoliť jedného človeka," povedal Fernando Alonso, ktorého slová cituje stránka Motorsport-Total.com. "Mení sa to rok čo rok a mení sa to aj v závislosti od áut. Sú jazdci, ktorí sú veľmi rýchli z hľadiska jedného kola, iní zasa na štarte. Niektorí sú konštantní, niektorí veľmi agresívni."

"Ale povedal by som, že aktuálne je najlepší Max Verstappen. Je to jazdec, na ktorého sa pozerám veľmi rád. V tomto roku som preteky sledoval v televízii a pozerám sa na neho rád, pretože je neprestajne v režime útočenia. Ak je na treťom mieste a doťahuje sa na druhého, tak človek vie, že v tejto pozícii neostane. Je jasné, že to nejakým spôsobom skúsi a pre fanúšikov je to vzrušujúce."

"Táto agresivita sa však stará aj o to, že sa častejšie dostane do problémov a stráca tak body. Ťažko nájsť v tomto smere správny balans," dodal Fernando Alonso.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac