spravy.sk spravy.sk

Sainza teší zlepšená kvalifikačná rýchlosť McLarenu
zdroj: McLaren

Sainza teší zlepšená kvalifikačná rýchlosť McLarenu

McLaren v nedávnej americkej kvalifikácii zaujal veľmi dobrým výkonom. Carlos Sainz stratil na pole position len približne osem desatín sekundy a od najrýchlejšieho auta ho delilo len 0,9 percenta.

"Môj osobný názor je taký, že od Singapuru sa nám po stránke kvalifikačného tempa podarilo niečo nájsť," uviedol Sainz, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "Je to niečo, čo auto po stránke kvalifikačnej rýchlosti akosi zapne. Nuž a v týchto posledných kvalifikáciách sme videli, že oproti našim súperom sme mali slušnú výhodu."

"Bohužiaľ je problém v tom, že v pretekovom tempe to už také dobré nie je. Ukázalo sa to v Mexiku, ale aj v ďalších pretekoch," pokračoval španielsky pretekár. 

McLaren vyzerá často dobre aj krátko po štarte a Sainza vidíme v bojoch s najlepšími. "Bol som veľmi šťastný, že som ich dokonca predbehol a dal im trochu zabrať. Následne sa však dostaví frustrácia, pretože príliš dlho sa pri nich neudržím."

"V kvalifikácii síce stratíme len osem desatín sekundy, ale v pretekoch sa to v našom prevedení premietne do horšieho manažmentu pneumatík, auto sa celkovo správa horšie a strata o niečo narastie," skonštatoval Carlos Sainz. "Musíme sa však uberať týmto smerom..."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac