spravy.sk spravy.sk

Ricciardo: McLaren je dobrý príklad toho, aké pokroky sa dajú dosiahnuť
zdroj: Renault

Ricciardo: McLaren je dobrý príklad toho, aké pokroky sa dajú dosiahnuť

Daniel Ricciardo vedel v minulom roku s Red Bullom Racing bojovať o víťazstvá, avšak prestup do Renaultu podľa všetkého nebol najšťastnejším krokom. S touto stajňou sa odrazu motá len v strede poľa a v priebežnom majstrovskom poradí mu aktuálne patrí deviate miesto.

"V druhej časti sezóny sme sa zlepšili po stránke konštantnosti," uviedol Ricciardo na štvrtkovom stretnutí s novinármi. "Potvrdzuje sa to hlavne v pretekoch, menej už v kvalifikáciách. Tie kvalifikácie sú z môjho pohľadu ešte také hore/dole."

"V tomto roku sa meriame s McLarenom, ale tí sú v kvalifikácii o niečo konštantnejší. V pretekoch k ním už vieme byť bližšie, prípadne ich vieme aj zdolať. Takto to musí pokračovať."

Austrálčan vzápätí prezradil, že sám sa v aute cíti čoraz lepšie a verí mu čoraz viac. "Naposledy sme v Austine získali šieste miesto, čo bol solídny výsledok. A sezóna ako taká? Bolo mi jasné, že každý bude spochybňovať môj prestup. Bol som však otvorený niečomu novému a veľmi som sa tešil na novú kapitolu mojej pretekárskej kariéry."

"Kedysi som robil tú chybu, že som do sezóny vstupoval s príliš veľkými očakávaniami. V tomto roku to však bolo iné. Bolo mi jasné, že svet nepostavíme na hlavu. Keď som podpisoval zmluvu s Renaultom, vedel som, že to potrvá..."

"Vidím, že všetko sme robili s ohľadom na rok 2020 a do budúcnosti sa pozerám s optimizmom. V budúcom roku chcem opäť piť šampanské! Vždy som mal taký cieľ, že v druhom roku budeme chcieť pódiá. Dnes sme od toho dosť vzdialení, ale McLaren je dobrý príklad toho, aké pokroky sa dajú dosiahnuť," dodal Daniel Ricciardo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac