spravy.sk spravy.sk

Bottas o roku 2020: Mám plán...
zdroj: Mercedes

Bottas o roku 2020: Mám plán...

Valtteri Bottas v Mercedese nahradil Nica Rosberga, ktorý po zisku titulu v roku 2016 prekvapujúco ukončil kariéru. Odvtedy čelí prirovnaniam práve k Nicovi, ktoré však fínskeho pilota dosť unavujú.

Rosberg dokázal Hamiltona v roku 2016 zdolať, Bottas sa k tomu zatiaľ ani nepriblížil, aj keď sa netají tým, že by to rád dokázal. Z každej strany (aj od samotného Rosberga) k nemu prúdia rady, ako by mal zmeniť svoj prístup, aby to dokázal. Valtteri o tom však nechce ani len počuť, majstra sveta z roku 2016 kopírovať nemieni.

„Ak mám byť úprimný, už som z týchto otázok trochu unavený, pretože každý jazdec je iný. Ja som ja, nie Nico,“ odkázal Bottas.

„Určite, mám plány, ako nájsť iné cesty k tomu, aby som dosiahol svoj cieľ, ktorým je šampionát. To znamená poraziť tímového kolegu, ale aj mnohých ďalších,“ povedal Bottas. „Vždy som preferoval boj na trati. Musím udržať svoju výkonnosť a odovzdať tomu celú svoju energiu, to bude pre mňa úplne najlepšie. Ak ju však začnem míňať na čokoľvek iné, môže to narušiť moju koncentráciu na samotnú jazdu.“

„Ak dokážem podávať výkony na úrovni, na ktorej chcem, potom to druhú stranu garáže rozruší. Z vlastnej skúsenosti viem, že to môže viesť k chybám.“

„Mám smerom do budúceho roka plán, ale nechcem sa oň deliť, takže uvidíme,“ povedal Bottas.

Fínsky pilot tiež odkázal, že ho teší, ako sa mu v tejto sezóne podarilo zapracovať na jeho slabinách. „Stále však potrebujem viac konzistencie a menej chýb,“ dodal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac