spravy.sk spravy.sk

Hamiltona potešila gratulácia od Alonsa, vyzdvihol aj Vettela
zdroj: TASR/AP

Hamiltona potešila gratulácia od Alonsa, vyzdvihol aj Vettela

Lewis Hamilton pred necelými dvoma týždňami v Austine spečatil získanie svojho šiesteho majstrovského titulu a obdržal množstvo gratulácií. Teraz prezradil, že asi najviac ho potešila tá, ktorá prišla od Fernanda Alonsa.

"Od Fernanda som dostal správu, čo bolo ozaj úžasné a bol som za to mimoriadne vďačný," uviedol Hamilton. "V priebehu rokov sme si totiž prešli celou víchricou rôznych skúseností. Úprimne však musím povedať, že som ho vždy rešpektoval - či už za to, čo dosiahol, ale aj kvôli jeho schopnostiam."

Angličana okrem toho potešil aj Sebastian Vettel, ktorý mu po skončení pretekov zablahoželal v priamom televíznom prenose. Vyhľadal ho v miestnosti za pódiom a ukázal charakter.

"Uznanie nie je niečo, čo by ma poháňalo, ale určite je to pocta," pokračoval 34-ročný pretekár, aby následne hovoril práve o spomínanom Sebastianovi Vettelovi: "Že si niekto taký nájde chvíľu a príde preukázať rešpekt, tak to je niečo úžasné."

"My všetci totiž vieme, aké ťažké je to, čo robíme. Hlavne my dvadsiati jazdci vieme, aké je to ťažké, ale len niekoľkí z nás vedia, aké ťažké je vyhrávať konzistentne a rok čo rok. Seb je jedným z nich a bolo to ozaj úžasné," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac