spravy.sk spravy.sk

Verstappen verí, že Leclercov trest mu pomôže v boji o tretie miesto
zdroj: twitter.com

Verstappen verí, že Leclercov trest mu pomôže v boji o tretie miesto

Max Verstappen prichádza na miesto, na ktorom pred troma rokmi odviedol jeden z najlepších výkonov svojej kariéry. V daždi sa predral celým štartovým poľom, predviedol neuveriteľné manévre a napokon skončil tretí za dvoma dominantnými jazdcami Mercedesu.

Na brazílsky okruh Interlagos sa aj preto vracia rád, ale podobne, ako v roku 2016, ani tentoraz o titul nebojuje. Hrá len o tretie miesto v šampionáte, na ktorom je aktuálne Charles Leclerc. Ten má o štrnásť bodov viac.

"Pochopiteľne sa pokúsime o to, aby sme sa ešte dostali na tretiu priečku," uviedol Verstappen vo štvrtok v Sao Paulo. "Po letnej prestávke sme bohužiaľ zbytočne prišli o dosť bodov. Napriek tomu do toho dáme všetko a pokúsime sa. Strácame nejaké tie body, ale náš cieľ je jasný."

Holanďanovi by mohla pomôcť skutočnosť, že Leclerc dostane nový motor a na štarte príde o desať miest. "Vďaka tomu, že Charlesa čaká trest, možno budeme mať šancu na to, aby sme stratu trochu stiahli a následne zažili napínavé finále sezóny v Abú Zabí."

Pred rokom skončil Verstappen v Brazílii druhý, ale nebyť zbytočnej kolízie s Estebanom Oconom, ktorý strácal celé kolo, mohol vyhrať. "Verím, že zopakujem podobný výkon. To by totiž znamenalo, že by sme mohli vyhrať. Ťažko však niečo povedať už v tejto chvíli..."

"Najskôr potrebujeme vyjsť na trať a vylepšiť balans auta," hovoril ďalej talentovaný pilot. "Človek pochopiteľne vždy dúfa, že to prebehne dobre. Vzhľadom na posledné dve podujatia veríme, že tu budeme konkurencieschopní."

Posledná otázka sa týkala Alexa Albona, ktorý bude kolegom Maxa aj v budúcom roku. "Posledných dvanásť mesiacov bolo v jeho podaní ako poriadna horská dráha. Je to však veľmi uvoľnený človek, je priamy a s celým tímom vychádza dobre. Odvádza si svoju robotu, je rýchly a usilovne zbiera body."

"Nie je však na mne, aby som hodnotil jeho výkon. To musia spraviť Christian Horner a Helmut Marko, ktorí v tejto otázke rozhodujú," dodal Max Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac