spravy.sk spravy.sk

Grosjean: Sme na tom podobne ako Williams
zdroj: twitter.com

Grosjean: Sme na tom podobne ako Williams

Desiate miesto v Španielsku, desiate miesto v Monaku a siedme miesto v Nemecku. Výpočet bodových „zárezov“ Romaina Grosjeana v sezóne 2019 nie je práve bohatý. Osem bodov aktuálne stačí len na sedemnáste miesto v šampionáte jazdcov.

Haas mal po sľubnej sezóne 2018 dobré vyhliadky. Výkonnosť tohtoročného VF-19 bola sľubná počas predsezónnych testoch i v úvodnom podujatí sezóny v Austrálii. V Albert Parku sa Romain Grosjean kvalifikoval šiesty, Kevin Magnussen siedmy a všetko nasvedčovalo tomu, že Haas čaká ďalší skvelý rok. V pretekoch ale francúzskeho pilota pripravila o umiestnenie chyba v boxoch. Osudná zastávka trvala jedenásť sekúnd a v jej priebehu došlo k poškodeniu závitu kolesa.

Grosjean
nedokončil, tímový kolega Kevin Magnussen napokon finišoval šiesty, čo je doteraz najlepšie umiestnenie Haasu v tejto sezóne.

„Bola to drsná sezóna,“ povedal Grosjean novinárom v Brazílii. „Zimné testy vyzerali veľmi sľubne, prišli sme do Austrálie, kde sa všetko vyvíjalo dobre až do osudného pit stopu. Tá zastávka uvalila zlú kliatbu na celý zvyšok sezóny.“

„V tejto chvíli sme na tom podobne ako Williams, naše auto skrátka nie je dosť dobré. Z pohľadu bodov bolo dobré aspoň Nemecko, tam sa však odohrali šialené preteky a plánom bolo ich dokončiť, čo sa nám aj podarilo.“

„Ale iste, v poslednej dobe boj o body zložitý... nie je to však chyba tímu – odvedená práca bola dobrá, len naše auto nie je dosť dobré, aby bolo schopné bojovať o bodované priečky. Koncentrácia sa teda čoskoro presmerovala na rok 2020. Chceme sa uistiť, že budeme mať v rukách lepšiu techniku, s ktorou budeme môcť pracovať,“ povedal rodák z Ženevy.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac