spravy.sk spravy.sk

Leclerc bráni Ferrari: Nerobíme nič zlé
zdroj: twitter.com

Leclerc bráni Ferrari: Nerobíme nič zlé

V druhej polovici sezóny 2019 si tímy i experti vzali „na paškál“ výkon pohonnej jednotky Ferrari. Súperi zvažovali rozličné scenáre a ohľadne ich legálnosti sa obrátili na FIA, ktorá všetky označila ako nelegálne.

Tento víkend teda možno zistíme, či tajomstvo Ferrari naozaj spočívalo vo využívaní týchto „šedých zón“. Charles Leclerc dostane na Interlagose novučičký motor a všetci budú zvedaví na jeho výkon na rovinkách. Ak Scuderia o svoju dominanciu príde, je možné, že jej trik spočíval práve v takomto obchádzaní pravidiel.

Na Ferrari si najviac zgustol Max Verstappen, ktorý bez okolkov obvinil súperov z podvádzania, čo sa chlapcom z Maranella rozhodne nepáčilo. Pricestujú teda do Brazílie s extra motiváciou dokázať, že sa konkurenti mýlia?

„Ja osobne nemám žiadnu motiváciu dokazovať im, že sa mýlia,“ odkázal Charles Leclerc. „Myslím, že všetci v tíme dobre vieme, čo robíme a nie je to nič zlé. Sme plne presvedčení o tom, že v Brazílii sa veci vrátia do normálu.“

„V Austine sa udialo hneď niekoľko vecí, ktoré išli proti nám. Výmena motora a prechod na staršiu špecifikáciu nebola z môjho pohľadu ideálna a dôsledky sme v pretekoch mohli vidieť. Ale ako som povedal, nemám žiadnu extra motiváciu im dokazovať, že sa mýlia,“ povedal Monačan.

Vyzerá to tak, že Ferrari v Brazílii vymení len spaľovací motor, ostatné komponenty pohonnej jednotky zostanú nezmenené. To znamená, že Charles príde na štarte „len“ o desať miest. V Scuderii taktiež odmietli, že budú skúšať motor pôvodne určený pre sezónu 2020. S týmito informáciami minulý týždeň prišla talianska verzia portálu Motorsport.com. Spaľovací motor však bude mať rovnakú špecifikáciu ako ten, ktorý mal premiéru v Monze, čo potvrdil Auto Motor und Sport aj samotný Leclerc.

Na druhú stranu, ak by Ferrari naozaj skúšalo „finty“ určené pre rok 2020, konkurentom by to určite neprezradilo.

„Tento víkend nebude s týmto trestom jednoduchý, ale verím, že toto bola tá najlepšia možnosť smerom k zvyšku sezóny. Pokúsim sa čo najviac eliminovať straty a som si istý, že v Abú Zabí budeme z výmeny motora ťažiť,“ povedal Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac