spravy.sk spravy.sk

Steiner: Čakáme, ako sa Kubica rozhodne
zdroj: Haas

Steiner: Čakáme, ako sa Kubica rozhodne

Tím Haas čaká na to, ako sa rozhodne Róbert Kubica, ktorého oslovili s ponukou simulátorového jazdca pre budúcu sezónu.

Poliak v septembri oznámil, že po skončení tohto ročníka odíde z Williamsu. Dúfa, že sa mu podarí dohodnúť taký kontrakt, aby si v nasledujúcej sezóne zajazdil aspoň vo voľných tréningoch.

Šéf zoskupenia Haas, Günther Steiner verí v to, že sa Kubica čoskoro rozhodne. „Momentálne je to všetko na ňom. V posledných týždňoch sa to nepohlo žiadnym smerom, takže dúfam, že budúci týždeň budeme mať nejaké nové správy,“ uviedol Steiner.

„Musí sa rozhodnúť, čo chce robiť, my trpezlivo čakáme. Je to pre neho veľké rozhodnutie, takže rešpektujem, že potrebuje veľa času, aby o tom popremýšľal a rozhodol sa,“ povedal 54-ročný rodák z Talianska.

Šéf tímu potvrdil, že v zálohe majú aj iný plán, ak by sa Kubica rozhodol neuzavrieť dohodu. „Dúfam, že niečo získame, pretože sa musíme dobre pripraviť. Čas sa kráti, budúci rok prichádza celkom rýchlo.“

Poliakova práca by zahŕňala aj vývoj monopostu pre rok 2021. Stajňa Haas čelí zložitej výzve, aby dokázala skĺbiť vývoj a prácu na budúcoročnom aute a zároveň aj na monoposte pre rok 2021. „Pred niekoľkými týždňami sme sa rozhodli, ako to urobíme. V tejto chvíli sa chceme uistiť, že robíme to najlepšie pre monopost na rok 2020. Máme však už aj zopár vyčlenených ľudí pre rok 2021,“ dodal Steiner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac