spravy.sk spravy.sk

Hülkenberg: Nemám pocit, že odchádzam z Formuly 1
zdroj: Renault Sport

Hülkenberg: Nemám pocit, že odchádzam z Formuly 1

Nico Hülkenberg sa vyjadril, že sa necíti, ako keby odchádzal z Formuly 1. Avšak, jediným nepotvrdeným voľným miestom pre budúci rok je sedačka vo Williamse, po boku Georgea Russella.

Red Bull, Toro Rosso a aj Alfa Romeo v minulom týždni potvrdili svoju jazdeckú zostavu pre rok 2020. Jediným tímom, ktorý ešte má voľné miesto, je Williams. Hülkenberg však naznačil, že sa nevráti do stajne, v ktorej pred deviatimi rokmi v F1 debutoval.

„Aby to bolo jasné, nemám pocit, že odchádzam z F1. Možno nie som na štartovom rošte, ale môže sa vyskytnúť nejaká príležitosť. Budem pripravený,“ povedal jazdec Renaultu. 

Zatiaľ čo Nemcove šance na zotrvanie v F1 v budúcom roku náramne klesli, naznačil, že by mohol uvažovať o chvíľkovom nastúpení v IndyCar.

„Myslím, že áno. Aby som bol úprimný, môj stav mysle je momentálne celkom uvoľnený. Chcem dokončiť túto sezónu, samozrejme čo najúspešnejšie. Potom si chcem dopriať chvíľku pre seba, popremýšľať o tejto situácii. Uvidím, čo budem chcieť robiť,“ zhodnotil 32-ročný pilot.

Nemec však nechce pretekať na ováloch, ktoré tvoria päť podujatí v IndyCar. „Vždy som hovoril, že nie som fanúšik oválov. Nejako ma to neoslovilo, ale túto sériu určite rešpektujem. Momentálne však nechcem veľmi rozmýšľať nad inými sériami, pretože zatiaľ som stále tu,“ dodal Hülkenberg.

K Nicovej budúcnosti sa vyjadril aj Carlos Sainz, ktorý bol z tejto situácie rozčarovaný. "Myslím si, že bol jedným z najtalentovanejších jazdcov v F1 za posledných deväť alebo desať rokov. Stále nechápem, prečo si ho niektoré tímy nevybrali," povedal jazdec McLarenu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac