spravy.sk spravy.sk

Pérez: Nedosiahli sme to, čo sme chceli
zdroj: Racing Point

Pérez: Nedosiahli sme to, čo sme chceli

Po letnej prestávke bodoval Sergio Pérez na každom podujatí. Pred Veľkou cenou Brazílie však pripustil, že so svojím tímom Racing Point nenaplnili cieľ, ktorý si stanovili na začiatku sezóny. Zoskupenie zo Silverstone momentálne bojuje o udržanie šiesteho miesta v Pohári konštruktérov, na ktoré si brúsi zuby aj Toro Rosso.

Racing Point má aktuálne na šiestom mieste o jeden bod viac ako Toro Rosso. Pérez dosiahol 44 zo 65 bodov, z toho 31 bodov za posledných sedem podujatí. Jeho tímový kolega Lance Stroll zaknihoval zvyšných 21 bodov. Mexičan dúfal, že v tomto roku bude so svojim tímom bojovať o lepšie ako šieste mieste v Pohári konštruktérov.

„Nemyslím si, že sme tento rok dosiahli to, čo sme chceli. Je to svojím spôsobom sklamanie. Vedeli sme, že zo začiatku roka to nebude najľahšie. Mali sme však nádej, že v tomto období budeme oveľa konkurencieschopnejší. Myslím si, že v druhej polovici sezóny sme boli dobrí na rôznych typoch okruhov, čo je vždy pozitívne,“ hodnotil 29-ročný pilot z Mexika.

„McLaren bol v strede poľa veľmi silný. Od letnej prestávky sme zaznamenali solídny počet bodov. Takže áno, existuje veľa pozitív – ale vo všeobecnosti to nie je to, kde by sme chceli byť." 

Kvalifikácia bola v tejto sezóne pre Racing Point veľmi ťažkým orieškom. Pérez nepostúpil do Q3 od Veľkej ceny Belgicka. Mexičan však ocenil svojich stratégov, že sa dokázali postarať o rozdiel v pretekoch.

„V kvalifikácii nám chýba tempo, ale potom prídu preteky a aj vďaka kvalitnej tímovej stratégii sme veľmi silní. Myslím si, že tím bol v tomto vždy úžasný, darilo sa nám vyťažiť maximum z každej príležitosti. Dobrá stratégia nám dokáže pomôcť. Stále je o čo hrať. Momentálne je pred nami veľká bitka o šieste miesto v Pohári konštruktérov s Toro Rosso. Dúfame, že ich porazíme,“ dodal rodák z Guadalajary.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac