spravy.sk spravy.sk

Hamilton premýšľa o svojej budúcnosti s Mercedesom, na rokovania sa však príliš neteší
zdroj: Mercedes

Hamilton premýšľa o svojej budúcnosti s Mercedesom, na rokovania sa však príliš neteší

Lewis Hamilton dúfa, že základy novej zmluvy s Mercedesom budú „čoskoro“ dohodnuté. Na druhej strane dodáva, že nie je potrebné niečo uponáhľať.

Angličan opätovne vyjadril svoju túžbu zotrvať v pretekárskom športe aj po roku 2020. Momentálne ma platnú zmluvu s Mercedesom do konca nasledujúcej sezóny. Pomerne často vychádzajú na verejnosť špekulácie, že by Hamilton mohol od roku 2021 pôsobiť vo Ferrari. Ten však neustále preukazuje svoju lojálnosť tímu Mercedes.

„Uvažoval som o budúcnosti a jednoznačne viem, že chcem naďalej pretekať. Milujem to, čo robím, a nevidím dôvod, aby som s tým v najbližšej dobe prestal. Pokiaľ však ide o dlhodobú budúcnosť, nie, nemám to naplánované. Vaše myslenie sa každý rok mení, názory sa každý rok trochu menia,“ povedal šesťnásobný majster sveta.

„Keď ste pod zmluvou, je to šialené. Je to skoro ako: ‚Túto zmluvu som práve uzavrel a už musím hovoriť o tej potenciálnej ďalšej,‘ čo je frustrujúce, pretože to je len ďalší element, ktorý na vás vytvára tlak. Musíte sa stretnúť, viesť priateľské rozhovory, vyjednávať o podmienkach novej zmluvy. Ale som na to zvyknutý a myslím si, že som dobrý vyjednávač!“

Rodák zo Stevenage je súčasťou rodiny Mercedes od roku 2013. Jeho predchádzajúce obnovovania zmluvy v roku 2015 a 2018 boli len akousi očakávanou formalitou. „Hneď, ako sa rozhodneme, že budeme spoločne pokračovať, tak sa aj stretneme. Všetky drobné detaily si vyžadujú určitý čas. V tomto neexistuje žiaden stres, pretože máme veľmi úprimný vzťah a naše slovo je naše puto,“ vysvetľoval Hamilton.

„Od mojich trinástich rokov si Mercedes vždy stál za svojim slovom a ja taktiež. Nie je to tak zlé, ale musíte si vynahradiť čas a premýšľať: ‚v poriadku, kde sme, aký je náš ďalší cieľ a čo plánujeme?‘ pretože to nakoniec prechádza do budúcnosti. To môže byť samo o sebe časovo náročné. Nepovažoval som to však za rušivý element, keď sme to s tímom riešili počas celej sezóny. Nemám totiž rád, keď sa niečo uponáhľa,“ zhodnotil 34-ročný pilot Mercedesu.

Jedným z pilierov rekordného úspechu značky Mercedes je kontinuita tohto tímu pod vedením Tota Wolffa, ktorý sa k zoskupeniu pripojil v rovnakom období ako Hamilton, teda v januári 2013. Budúcnosť Rakúšana bola tiež spojená s množstvom špekulácií - vraj by mohol viesť celú F1 - a šesťnásobný majster sveta sa vyjadril, že situáciu ohľadom Wolffovej kariéry bude pozorne sledovať.

„Vždy chcem, aby ľudia robili to, čo je pre ich kariéru najlepšie. Neviem, čo to pre neho znamená, to môže vedieť len on sám. Viem však, že ako kľúčová postava biznisu musíte mať pod sebou tých správnych ľudí a on bol a je tým správnym človekom. Samozrejme nechcem, aby odišiel. No nakoniec to bude jeho voľba. Tento tím však nie je len o jednej osobe, je to obrovská skupina ľudí, ktorá si bude schopná aj naďalej robiť svoju prácu,“ dodal Angličan.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac