spravy.sk spravy.sk

Kubicu teší to, že vyvrátil špekulácie týkajúce sa jeho „obmedzenia“ pravej ruky
zdroj: TASR/AP

Kubicu teší to, že vyvrátil špekulácie týkajúce sa jeho „obmedzenia“ pravej ruky

Róbert Kubica je veľmi potešený z toho, že vyvrátil všetky špekulácie ľudí, ktorí hovorili o tom, že jeho zranenie mu neumožní vrátiť sa späť do Formuly 1.

Pretekár Williamsu pripustil, že jeho návrat nebol taký úspešný, ako si sám želal. Poukázal však na to, že mnohí ľudia ho odpisovali a hovorili, že v dôsledku poranenia ruky v roku 2011 už nikdy nebude môcť jazdiť vo Formule 1.

„Vrátil som sa späť k súťažnému športu. Formula 1 je najvyššia úroveň motoristického športu. Po tak dlhom čase a s mojimi obmedzeniami si ľudia mysleli, že už nikdy nebudem môcť pretekať. Počul som veľa príbehov a názorov, že najmä v prvej zákrute nebudem schopný reagovať na vzniknuté situácie. Ale prvé kolo je pravdepodobne jednou z tých vecí, v ktorej sa mi v tejto sezóne darilo naozaj dobre,“ zhodnotil Poliak.

„Taktiež som počul aj to, že v Monaku to nezvládnem. Avšak v Monaku som podal jeden z mojich najlepších výkonov. Aj keď som bol vzadu, cítim som sa veľmi pozitívne.“ 

„Myslím si, že celkový obraz je masívne skrytý tým, čím sme si počas tejto sezóny museli prejsť. Mnoho vecí nám nepomohlo a negatívne ovplyvnilo to, čoho som bol schopný. V nasledujúcej sezóne už nebudem jazdiť za Williams. Samozrejme, vo všeobecnosti nie som spokojný s výkonmi, ale som spokojný s tým, ako moje telo, myseľ a mozog zvládli túto ťažkú výzvu,“ povedal jazdec stajne so sídlom v Grove.

Britský tím aj tento rok skončí na poslednom mieste v Pohári konštruktérov. Poľský pretekár však verí, že Williamsu sa podarí odraziť z tohto dna už v ďalšom roku. „Určite to nie je najjednoduchšia sezóna. Myslím si, že každý člen tohto zoskupenia je nespokojný s tým, ako sa nám darilo. Tím síce tvrdo pracuje, ale nie je to jednoduché obdobie.“

„S tým čo sme mali, sme vždy urobili dobrú prácu. Najmä na začiatku sezóny to pre nás nebolo ľahké, no ostali sme silní, jednotní a pozitívni, čo je veľmi dôležité v tak ťažkom období. Jednoznačne sa potrebujeme zlepšiť, aby jazdenie bola zábava a nie trápenie. Samozrejme, že už toho nebudem súčasťou. Dúfam však, že tento tím zlepší svoju situáciu, lebo si to zaslúži. Sú tam skutočne dobrí ľudia, ktorí tvrdo pracujú,“ dodal Kubica.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac