spravy.sk spravy.sk

Albon napriek havárii najrýchlejším mužom prvého tréningu
zdroj: Twitter/Aston Martin Red Bull Racing

Albon napriek havárii najrýchlejším mužom prvého tréningu

Prvý brazílsky tréning sa uskutočnil v premenlivých podmienkach. V úvode bolo na okruhu Interlagos veľmi mokro. Postupne ale prestalo pršať a trať začala osychať.

Veľmi aktívnym tímom bolo v piatok dopoludnia Ferrari. Piloti stajne z Maranella držali vedenie po väčšinu tréningu. Naopak, z garáže sa vôbec nechcelo Maxovi Verstappenovi a Lewisovi Hamiltonovi. Meteorológovia hlásia na sobotu a nedeľu pekné počasie, kvalifikácia a preteky by sa mali uskutočniť na suchej trati, preto tímy nechceli veľmi riskovať.

Zmeny poradia prišli v záverečnej fáze. Tímy začali postupne zvažovať nasadenie pneumatík do sucha. Prišiel s tým Alexander Albon, ktorý sa v poslednej štvrťhodine dostal na „intermediálkach“ do čela. Päť minút pred koncom na okruh vyšli piloti Red Bullu a Ferrari na najmäkšej sade, piloti Mercedesu na stredne tvrdej a zdalo sa, že nás čaká šprint o najrýchlejší čas.

Podmienky ale zjavne ešte neboli ideálne. V prvej zákrute mal problémy Charles Leclerc, Max Verstappen sa v tomto mieste dokonca roztočil. O dosť horšie pochodil Alexander Albon, britsko-thajský pilot napriek veľmi opatrnému nájazdu do trinástej zákruty dostal pretáčavý šmyk, vyšiel mimo trať a dokĺzal až do bariéry. Zapríčinil tak vyvesenie červených vlajok, ktoré štyri minúty pred koncom znamenali koniec tréningu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac