spravy.sk spravy.sk

Podľa Norrisa kvalifikácia zakrýva skutočný potenciál McLarenu
zdroj: TASR

Podľa Norrisa kvalifikácia zakrýva skutočný potenciál McLarenu

Pozícia McLarenu ako najlepšieho tímu zvyšku sveta vyzerá neohrozene. Náskok tímu v pohári konštruktérov i kvalifikačné výsledky to len potvrdzujú. Podľa pilota tímu Landa Norrisa však tohtoročné MCL34 má svoje problémy, najmä v pretekovom tempe.

Kvalifikácia v Austine mala v teritóriu stredopoľových tímov jasného kráľa. Carlos Sainz na šiestom mieste stratil len tri desatiny na piateho Alexandra Albona, na deviateho Daniela Ricciarda pritom mal náskok pohodlných šesť desatín. Až by sa zdalo, že náskok McLarenu na Renault je väčší, než jeho strata na top tímy. Podľa Landa Norrisa by sme však s takýmto hodnotením mali byť veľmi opatrní. V pretekoch to totiž v podaní McLarenu taká sláva nebola. Jeho i Carlosa Sainza totiž dokázal zdolať Daniel Ricciardo.

„Čerstvé pneumatiky to trochu maskujú, ale práve tie nám dodávajú veci, ktoré potrebujeme pre rýchle kvalifikačné kolo,“ povedal Norris. „V sobotu ideme skutočne na hrane, auto má naozaj skvelú výkonnosť, akonáhle však odštartujú preteky a ničia sa pneumatiky, začína sa ukazovať jeho skutočný potenciál.“

Na otázku, či je rozdiel medzi McLarenom a jeho rivalmi menší, než ukazujú štatistiky, Norris odpovedá jasne: „Áno, dá sa to tak povedať. Sme dobrí v kvalifikácii, čo je pre nás bonus. Som tak zakaždým v dobrej pozícii v čistom vzduchu, ostatní sa za nami zaseknú a naše slabiny nie sú tak viditeľné.“

„Akonáhle sa to otočí, naše problémy sú omnoho väčšie a my si uvedomujeme, že nie sme takí rýchli, ako keď sme pred nimi,“ dodal britský mladík.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac