spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Mick Schumacher si vyskúšal otcovu F2002, ktorá pôjde čoskoro do dražby
zdroj:

VIDEO: Mick Schumacher si vyskúšal otcovu F2002, ktorá pôjde čoskoro do dražby

Ikonické dielo Scuderie Ferrari. Víťazné auto Michaela Schumachera zo sezóny 2002 je na predaj. Ferrari F2002 pred sedemnástimi rokmi nevídaným spôsobom ovládlo šampionát a postaralo sa o jednu z najdominantnejších sezón v histórii Formuly 1.

Premiéru malo počas tretieho podujatia sezóny na brazílskom Interlagose. Za volantom tohto auta skončil Michael Schumacher v sezóne 2002 najhoršie na druhom mieste. Schumi v danom ročníku jedenásťkrát vyhral, päťkrát skončil druhý a raz tretí. Titul tak oslavoval už koncom júla vo Francúzsku.

Počas posledného víkendu sezóny 2019 nás v Abú Zabí čaká exkluzívna dražba monopostov Formuly 1. Vrcholom programu bude práve F2002, aukčná sieň RM Sotheby sa preto rozhodla divákov i potenciálnych záujemcov „navnadiť“ videom, v ktorom toto ikonické auto pilotuje vo Fiorane Michaelov syn Mick. Dražitelia očakávajú, že sa tento kúsok predá za cenu od 5,5 do 7,5 milióna dolárov a časť z výťažku pôjde nadácii Schumacher’s Keep Fighting Foundation.

„Spojenie Micka a F2002 bolo niečím špeciálnym pre všetkých zúčastnených, rovnako tak historickým okamihom,“ povedal špecialista RM Sotheby Oliver Camelin. „Vidieť Michaelovho syna v tomto neuveriteľnom aute priamo v domove Ferrari, to sa vám stane len raz za život.“

Nebude to pritom jediné Schumiho auto, ktoré sa bude v Spojených arabských emirátoch dražiť. V ponuke je aj jeho Benetton B192 z roku 1992, ktorého očakávaná cena sa pohybuje od 825 tisíc do jedného milióna dolárov. K dispozícii bude aj Ferrari 162C2 z roku 1982.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac