spravy.sk spravy.sk

Gasly o rozhodnutí Red Bullu: Žiadne prekvapenie
zdroj: Toro Rosso

Gasly o rozhodnutí Red Bullu: Žiadne prekvapenie

Tímovým kolegom Maxa Verstappena bude v budúcej sezóne Alexander Albon. Aj keď Helmut Marko prednedávnom avizoval, že v hre by mohol byť aj návrat Pierra Gaslyho, len málokto pochyboval o tom, ako sa v Red Bulle napokon rozhodnú.

Veľké nádeje si nerobil ani Pierre Gasly. Britsko-thajský pretekár sa v novom pôsobisku predviedol veľmi dobre. Napriek niekoľkým problémom a penalizáciám pozbieral množstvo cenných bodov, a práve to Red Bull od svojej jazdeckej dvojky očakáva.

„Vedel som, že to skončí takto,“ priznal Pierre Gasly novinárom v Brazílii. „Skutočne to nebolo žiadne prekvapenie.“

„Diskutoval som o tom s Helmutom Markom a celým tímom. Bola to jedna z vecí, ktorá medzi nami bola celkom jasná.“

Mnohí sa obávali, aby sa po „degradovaní“ späť do Toro Rosso sa Gaslymu neprihodilo po psychickej stránke niečo podobné, ako pred časom Daniilovi Kvjatovi. Francúz sa ale šance chopil, od belgického víkendu zajazdil množstvo dobrých výsledkov a objektívne zatiaľ podáva lepšie výkony, než je ruský tímový kolega.

„To, čo som si v druhej polovici sezóny uvedomil a naučil sa je, ako veľmi je Formula 1 tímovým športom. Od Spa, kde som sa do Toro Rosso vrátil, sme odjazdili naozaj množstvo dobrých pretekov. Niekoľkokrát sme postúpili do Q3, štyrikrát skončili na bodoch,“ povedal Gasly.

„Od návratu sa mi spolupráca s tímom veľmi páči. Dostávam všetko, čo potrebujem, aby som podával konzistentné výkony,“ uzavrel Gasly.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac