spravy.sk spravy.sk

V druhom tréningu „double“ Ferrari
zdroj: Twitter/Scuderia Ferrari

V druhom tréningu „double“ Ferrari

Druhý tréning pred Veľkou cenou Brazílie priniesol množstvo akcie. Najrýchlejšie časy zaznamenali piloti Ferrari, ktorí obsadili prvé a druhé miesto. Tretí skončil Max Verstappen na Red Bulle.

Po upršanom prvom tréningu vládli v tom druhom suché podmienky. Hneď v prvých minútach však muselo riaditeľstvo pretekov akciu na trati zastaviť. Robert Kubica totiž v úvodnej sekcii nezvládol svoj Williams a tvrdo narazil do bariéry. Ešte nevieme, či Poliak mohol mať na svojom monoposte technický problém, no zdá sa, že doplatil na vodu, ktorá sa v obrubníkoch ešte stále držala.

Tímy po prerušení okamžite pokračovali v tréningu. Najrýchlejšie časy zapísali piloti Ferrari. Treba však jedným dychom dodať, že na okruhu bol prakticky v celom priebehu čulý ruch. Premávka zmarila jazdcom top tímov hneď niekoľko pokusov a ani ten najrýchlejší v podaní Sebastiana Vettela nevyzeral práve učesane.

Druhý teda skončil Charles Leclerc, za ním Max Verstappen a až na štvrtom a piatom mieste piloti Mercedeseu, tentoraz v poradí Bottas – Hamilton. Veľmi pekný výsledok zapísal aj šiesty Kevin Magnussen.

Pred týmto víkendom visel otáznik nad výkonom pohonnej jednotky Scuderie. Aj sám Christian Horner v priebehu tréningu avizoval: „Ferrari už opäť vyzerá na rovinkách veľmi silné.“ A skutočne sa z pohľadu na sektorové časy nezdalo, že by najrýchlejším autom na rovinke nemalo byť znovu Ferrari.

Rušná noc čaká tím Toro Rosso. Ten v druhom tréningu prišiel o oba svoje monoposty. Pierre Gasly nedokončil tréning pre poruchu pohonnej jednotky, z jeho auta sa navyše nepekne zadymilo. Jeho tímový kolega Daniil Kvjat narazil do bariéry v trinástej zákrute. Najprv sa zdalo, že to bola klasická jazdecká chyba, no z jeho monopostu sa takisto začalo intenzívne dymiť a posledné informácie hovoria o elektronickom probléme.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac