spravy.sk spravy.sk

Surer: Lewis je šampión, Valtteri ním nie je
zdroj: TASR

Surer: Lewis je šampión, Valtteri ním nie je

Valtteri Bottas vstúpil do tohto ročníka dobre a hovorilo sa, že vidíme jeho verziu 2.0, ktorá vraj má na to, aby zdolala Lewisa Hamiltona. Napokon to však nevyšlo a Angličan si svoju pozíciu s prehľadom uhájil.

"Lewis je šampión, Valtteri ním nie je," stručne skonštatoval bývalý pretekár Marc Surer, ktorého slová priniesla stránka Motorsport-Total.com, aby následne reagoval na aktuálne Bottasove odhodlané vyjadrenia. Pre budúci rok vraj má plán...

"Ani v ďalšej sezóne to nebude také jednoduché!" usmial sa Švajčiar. "Valtteri to avizoval už v tomto roku a hneď v Melbourne aj vyhral, čím ukázal, že to myslí vážne. Ale potom opäť zlyhal."

"Myslím si, že práve v tom je rozdiel medzi Lewisom a Valtterim: Lewis vždy podá taký výkon, ako má. On jednoducho nikdy nezlyhá, nemá žiadne výpadky. Aj keď má zlé preteky, tak sa dostane na pódium... a v tom je rozdiel medzi ním a ostatnými."

Teraz priama otázka: môže byť Bottas v roku 2020 majstrom sveta? "Nie. Prečo by ním mal byť?" položil Surer protiotázku. "Lewis má jednoducho taký talent, ktorému sa priblíži len málo jazdcov. A hlavne vie v správnu chvíľu urobiť to správne."

"Autu sa vie prispôsobiť. Do vysielačky potom síce nadáva, že auto nereaguje tak, ako by chcel, ale napriek tomu dosahuje skvelé časy. V tom je jeho silná stránka: vďaka svojmu talentu dokáže dostať maximum aj z auta, ktoré nie je celkom perfektné," dodal Marc Surer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac