spravy.sk spravy.sk

Horner: Gaslyho nehody v testoch určite ovplyvnili jeho sebavedomie, Albon si svoje miesto zaslúžil
zdroj: Red Bull Racing

Horner: Gaslyho nehody v testoch určite ovplyvnili jeho sebavedomie, Albon si svoje miesto zaslúžil

Šéf tímu Red Bull, Christian Horner povedal, že dôvera Pierra Gaslyho bola mierne narušená dvomi haváriami v predsezónnych testoch a taktiež porovnávaním jeho výkonov s Maxom Verstappenom.

Red Bull nedávno potvrdil, že Alexander Albon, ktorý nahradil Pierra Gaslyho po letnej prestávke, zostane aj v budúcom roku tímovým kolegom Maxa Verstappena. Horner vysvetlil, prečo sa Gasly v Red Bulle tak trápil. „Myslím si, že pre Pierra to bol veľmi náročný začiatok sezóny. Najmä po tom, ako dvakrát havaroval v testoch. To určite ovplyvnilo jeho sebavedomie,“ povedal 45-ročný Brit.

„A samozrejme, ak máte tímového kolegu a zároveň referenčný bod v osobe Maxa Verstappena, čaká vás naozaj náročná práca. Je zrejmé, že po tom nátlaku na jeho osobu, ktorý vytvárala najmä verejnosť a média, bolo najlepším rozhodnutím vrátiť ho naspäť do Toro Rosso.“

Gaslyho forma sa od toho okamihu dosť podstatne zlepšila. „Po tomto preradení si myslím, že jazdil opäť mimoriadne dobre. Môžete vidieť, ako jeho dôvera rastie. Odjazdil niekoľko výborných pretekov a jeho tempo je stále lepšie a lepšie. V tomto prostredí momentálne vyzerá šťastnejšie,“ zhodnotil šéf Red Bullu.

Albon zapôsobil na Red Bull tým, ako rýchlo sa dokázal adaptovať na Formulu 1. Táto sezóna je jeho prvou v kráľovnej motoršportu. „Samozrejme, Alex odvádza vo svojej prvej sezóne vo Formule 1 vynikajúcu prácu. Ročník začal v Toro Rosso a počas letnej prestávky sme využili príležitosť a povýšili sme ho do seniorského tímu Red Bullu.“

„Dôvodom bolo, že sme ho chceli vidieť v našom prostredí. Od okamihu, ako prišiel, sa neumiestnil horšie, ako na šiestom mieste. Niekedy musel štartovať z konca štartového roštu alebo z boxov, takže jazdil mimoriadne dobre. Dáva nám kvalitnú spätnú väzbu. Jeho tempo sa neustále zlepšuje. Podáva kvalitné výkony aj na miestach, kde nikdy nepretekal. Svoje miesto získal na základe zásluh. Sme nadšení z jeho potenciálu do budúcnosti,“ dodal Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac