spravy.sk spravy.sk

Kubica vraj doplatil na vodu, ktorú rozčeril Magnussen
zdroj: FOM/screenshot

Kubica vraj doplatil na vodu, ktorú rozčeril Magnussen

Robert Kubica mal opäť jeden zo svojich slabších dní. Druhý brazílsky tréning sa sotva začal a už aj havaroval. Vzhľadom na to, že Williams nemá dostatok náhradných súčiastok, to nebolo bohviečo.

Poliak navyše jazdil len prvé kolo, pretože v prvom tréningu auto prepožičal Nicholasovi Latifimu. "Najskôr som vôbec nerozumel tomu, čo sa to vlastne stalo," povedal Kubica. "Auto mi veľmi nepríjemne ušlo a stalo sa tak veľmi neskoro v zákrute. Potom som si však pozrel zábery a videl som, že predo mnou išiel Haas (Kevin Magnussen, pozn. red.) - len zopár sekúnd predo mnou."

"Vyšiel mimo, prešiel cez obrubník a vytiahol so sebou množstvo vody. Na videu je vidieť, že keď tam prichádzam, tak ľavou prednou pneumatikou som vo vode, avšak to už bolo neskoro. Keď si k tomu prirátame tvrdé gumy v ich prvom kole a všetky ostatné faktory, tak ma to poslalo do múra."

"Bol som totálne šokovaný, absolútne som na to nebol pripravený," pokračoval pretekár z Krakova. "Ale viete, ťažko sa pripraviť na niečo, čomu neviete predísť. Myslím si, že to bola veľká smola. Pochopil som to až potom, ako som si pozrel zábery. Myslel som si, že sa niečo muselo zlomiť, ale nie, nič. Len som na vode kompletne stratil kontrolu."

Kubica priznal, že aj keď nehoda zvonku vyzerala dosť nepríjemne, v aute to tak necítil. "Vzhľadom na rýchlosť som si myslel, že to bude tvrdšie, ale hlavný náraz pravdepodobne absorboval ľavý predný záves spolu s pneumatikou. Žiadna dráma."

Pretekár, ktorý sa do hry vrátil po dlhých rokoch, napokon na Interlagose v zásade nič neodjazdil. "Nie je to jednoduché a určite mi to nepomôže. Nikdy nie je príjemné prísť o tréning a rovnako nie je príjemné havarovať."

"Dnes to však bola otázka smoly a zlého načasovania. Ak by som jazdil bližšie za ním, tak by som to videl a ak ďalej, tak by mi to inžinier možno povedal. Takže smola. Taký je motoršport," skonštatoval Robert Kubica, ktorý na margo nedostatku náhradných súčiastok dodal: "Nie je to ideálne, ale čo už."

Robert Kubica po havárii
FOM/screenshot

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac