spravy.sk spravy.sk

Hamilton po piatku: Neviem, či dokážeme nájsť tri desatiny
zdroj: Mercedes

Hamilton po piatku: Neviem, či dokážeme nájsť tri desatiny

Lewis Hamilton si nie je istý tým, či Mercedes dokáže znížiť stratu na Ferrari a byť tak vyrovnaným súperom v kvalifikácii.

Šesťnásobný majster sveta skončil v druhom piatkovom tréningu na piatom mieste. Na najrýchlejšieho muža druhého voľného tréningu, Sebastiana Vettela, stratil tri desatiny sekundy a na svojho tímového kolegu, Valtteriho Bottasa, jednu desatinu.

Zatiaľ čo Hamilton bol potešený tým, ako prebiehali jeho tréningové jazdy, pochybuje, že by Mercedes dokázal stiahnuť stratu na Ferrari a v kvalifikácii bojovať o prvé miesto. „Začalo to naozaj veľmi dobre. Od začiatku sme mali dobré tempo. Následne sme urobili pár drobných úprav, ktoré sme počas tréningu stíhali urobiť. Ešte nás čaká nejaká práca, aby sme to všetko dotiahli a zlepšili sa,“ povedal Angličan.

„Je to veľmi dôležité, pretože pred kvalifikáciu nám ostáva už iba jeden tréning. Zmeny, ktoré vykonáme, musia byť veľmi precízne spravené, aby nám dokázali pomôcť. Neviem, či dokážeme nájsť tri desatiny, aby sme sa priblížili Ferrari. Jazdci Ferrari boli dnes veľmi rýchli. Vo všeobecnosti nás porážajú na rovinkách, takže bude zaujímavé sledovať, ako to dopadne,“ dodal 34-ročný rodák zo Stevenage.

Bottasovi sa v druhom tréningu darilo o niečo lepšie a na Sebastiana Vettela stratil viac ako jednu desatinu. Fínsky pretekár verí tomu, že Mercedes je silnejší, ako to v piatkových tréningoch vyzeralo. 

„Vo svojom druhom rýchlom kole som mal okolo seba veľmi veľa premávky. S kolami, ktoré som absolvoval, vyzeráme dosť konkurencieschopne, dokonca aj čo sa týka kvalifikácie. Uvidíme, ako to zajtra dopadne. Vzhľadom na to, ako prebiehali tieto tréningy, to nebolo vôbec také zlé,“ zhodnotil rodák z Nastoly.

Na otázku, či najväčšou hrozbou bude Ferrari alebo Red Bull, odpovedal: „Myslím si, že obaja budú skutočne silní. Ferrari bolo v poslednom období rýchle najmä v kvalifikácii, čo bolo zapríčinené ich silným motorom. Obe stajne budú zajtra v boji o pole position, ale my tam budeme tiež,“ dodal Bottas.

Valtteri Bottas
Mercedes

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac