spravy.sk spravy.sk

Vettel: Je smutné, že ľudia súdia tak rýchlo
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel: Je smutné, že ľudia súdia tak rýchlo

Sebastian Vettel dosiahol v druhom brazílskom tréningu najlepší čas, pričom od svojho kolegu z Ferrari Charlesa Leclerca bol lepší len o 21 tisícin sekundy. Ferrari opäť dominovalo na rovinkách, kde získavalo veľké množstvo času.

"Ujde to," skonštatoval Vettel po piatkových jazdách. "Myslím si, že to bolo celkom OK, aj keď pri týchto podmienkach to nebol úplne najľahší deň a neodjazdili sme veľa kôl bez prestávky. Ale myslím si, že vieme, čo naše auto ešte potrebuje. Súčasne si myslím aj to, že sa ešte vieme a rovnako aj musíme zlepšiť. Z hľadiska jedného kola bola naša rýchlosť dobrá, ale pri dlhej vzdialenosti potrebujeme pridať."

Ferrari chýbal grip. "A ten nenájdete len tak ľahko. Ja si však myslím, že balans ešte vieme upraviť viac podľa našej chute, čo by nám mohlo pomôcť pri dlhých jazdách."

Otázka na telo: Čo Ferrari a nové technické direktívy? Zdá sa, že napokon im to neuškodilo. Zaoberali sa tým v Maranelle? "Pokúšame sa hlavne o to, aby sme sa koncentrovali na svoju prácu," odvetil Vettel. "V Austine to pre nás nebola dobrá nedeľa, ale až do pretekov to išlo celkom dobre."

"Je smutné, že ľudia dnes súdia tak rýchlo. Stačia jedny zlé preteky a už to príde. Je to smutné, ale už je to raz tak. Najlepšie je všetko to ignorovať a robiť si svoju prácu," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac