spravy.sk spravy.sk

Sainz: Náročné tréningy
zdroj: McLaren

Sainz: Náročné tréningy

Carlos Sainz Jr. sa vyjadril, že počas prvého voľného tréningu na VC Brazílie sa rozhodol urobiť viac kôl v daždi, pretože nebol spokojný s tým, ako sa jeho auto správalo v mokrých podmienkach.

„Bolo to dosť náročné,“ povedal Španiel, ktorý ako prvý zajazdil merané kolo. „Bolo pre nás veľmi dôležité odjazdiť pár kilometrov aj v takých podmienkach. Od Hockenheimu som nebol nikdy spokojný s tým, ako sa náš monopost správal na mokrej vozovke. Bolo pre nás dôležité dnes experimentovať a vyskúšať si to. To je dôvod, prečo sme urobili toľko kôl na pneumatikách do mokra a na intermediálkach. Potom to už bolo o niečo lepšie, takže som šťastný,“ zhodnotil jazdec McLarenu.

Keď však trať vyschla, Sainz nebol spokojný s balansom svojho monopostu. „V porovnaní s minulými víkendmi to pre nás boli náročné tréningy. Trápili sme sa o niečo viac.“ V druhom tréningu sa umiestnil na desiatom mieste. „Musím povedať, že to kolo nebolo vôbec dokonalé, ale aj ten pocit v aute dnes taký nebol,“ dodal 25-ročný rodák z Madridu.

Jeho tímový kolega, Lando Norris skončil iba pred jazdcami Williamsu. „Urobil som niekoľko chýb. V jednom rýchlom kole som zablokoval kolesá a zničil si pneumatiky. Ak sa mi zajtra podarí zajazdiť čisté kolo, mali by sme byť v pohode,“ povedal Brit.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac