spravy.sk spravy.sk

Kvjat i Gasly doplatili na problémy s motorom, Toro Rosso nezažilo dobrý piatok (VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Kvjat i Gasly doplatili na problémy s motorom, Toro Rosso nezažilo dobrý piatok (VIDEO)

V druhom tréningu pred Veľkou cenou Brazílie mali problém obaja pretekári Toro Rosso a v oboch prípadoch to vyzeralo na niečo s motorom, respektíve s pohonom. Obaja svoje autá odstavili a bol koniec.

Pierre Gasly zastal relatívne s prehľadom, avšak u Daniila Kvjata to bolo komplikovanejšie; išiel do šmyku a trafil bariéru. Tím následne potvrdil, že v jeho aute sa odrazu všetko vyplo.

Obaja jazdci mali do určitej miery aj šťastie, pretože v autách mali staré motory, ktoré boli určené už len pre piatkové tréningy. V zálohe majú aj novšie agregáty, ktoré vedia nasadiť beztrestne.

Pierre Gasly po technickom probléme
FOM/screenshot

"V aute sa niečo zlomilo, ale neviem, čo to bolo," opisoval svoju situáciu Daniil Kvjat. "Odrazu bolo mimo mojej kontroly a zastalo. Nemyslím si však, že to bude veľký problém. Vzadu sa niečo zaseklo a preto som stratil kontrolu. Všetko sa okamžite vyplo."

K situácii sa následne vyjadril aj hlavný pretekový inžinier Toro Rosso Jonathan Eddolls. Ten už vedel, že jeho mechanikov čaká dlhý piatkový večer.

"U Pierra sme bohužiaľ mali problém s pohonnou jednotkou, kvôli ktorému boli jeho jazdy skrátené," skonštatoval. "V závere tréningu potom prišiel aj problém s Danyho autom, ktoré sa kompletne vyplo. Práve to podľa všetkého zapríčinilo jeho šmyk."

"Prišli sme o všetky dáta i o spojenie s autom, takže musíme prešetriť príčinu. Pred sobotou nás čaká dosť práce," dodal Eddolls.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac