spravy.sk spravy.sk

Norrisa teší, že McLaren má dobré kvalifikačné auto. Na pretekoch však treba pracovať...
zdroj: McLaren

Norrisa teší, že McLaren má dobré kvalifikačné auto. Na pretekoch však treba pracovať...

Lando Norris má po piatkových tréningoch pred Veľkou cenou Brazílie pocit, že McLaren je z hľadiska pretekového tempa na úrovni Renaultu i Racing Pointu, avšak v kvalifikácii to s papájovými vyzerá lepšie.

"V kvalifikácii sme veru dobrí, čo je príjemný bonus. Pred pretekmi nám to totiž pripraví dobrú pozíciu," povedal Norris. "Potom sa zväčša dostaneme do čistého vzduchu a neodhalíme svoje slabiny. V čistom vzduchu ich istým spôsobom vieme skryť a ostatní uviaznu za nami."

"Ale ak je to opačne, tak sa podstatne viac trápime a uvedomujeme si, že pri jazde za iným autom nie sme takí rýchli, ako keď oni nasledujú nás. Máme dobré kvalifikačné auto a niekoľko vecí na ňom je fakt dobrých. Avšak máme aj slabiny, ktoré sa ukazujú hlavne v pretekoch."

"Keď sa však pozrieme na preteky, tak naše tempo je v porovnaní s Racing Pointom a Renaultom omnoho vyrovnanejšie, ako si kto myslí," skonštatoval čerstvý dvadsiatnik. "Nemáme oproti ním výhodu a ani naposledy v Amerike sme neboli rýchlejší. Len preto, že sa lepšie kvalifikujeme, si každý myslí, že v pretekoch na tom budeme podobne. Ale takto to nie je."

Norris doslova povedal, že "nové pneumatiky trochu zamaskujú problémy, ktoré inak auto má" a v priebehu kvalifikačného kola sa správajú úplne ideálne. Tento stav však dlho nevydrží. Aj preto je potrebné pracovať na balíku ako celku.

Už kvalifikačné auto podľa všetkého nie je optimálne, ale z hľadiska jedného kola to ešte zvládne. Potom sa však dostaví opotrebenie gúm a je po paráde. "Nepotrebujeme teda pracovať len na nastavení ako takom, ale na kompletnom balíku. Už kvalifikačné auto musí byť lepšie a potom vďaka tomu bude lepšie aj pretekové," dodal Lando Norris.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac