spravy.sk spravy.sk

Villeneuve: Hülkenberg vie, že je koniec - jeho kariéra aj tak trvala dlhšie, ako mala
zdroj: Renault F1 Team

Villeneuve: Hülkenberg vie, že je koniec - jeho kariéra aj tak trvala dlhšie, ako mala

Nico Hülkenberg ostal tak trochu prekvapujúco bez miesta. Ešte pred niekoľkými mesiacmi sa zdalo, že ak nič iné, tak určite si nájde minimálne flek v Haase, ale nestalo sa; americký tím si možno trochu prekvapujúco ponechá Romaina Grosjeana.

Hulk tajne sníva o tom, že sa do F1 ešte vráti a niekto si na neho spomenie, ale majster sveta z roku 1997 Jacques Villeneuve tomu neverí. 

"Nico je vo Formule 1 už dosť dlho," pripomenul Kanaďan v rozhovore pre Canal+. "Drží rekord v najväčšom počte absolvovaných pretekov bez toho, aby sa dostal na pódium. Aj jemu samému teda musí byť jasné, že jeho kariéra trvala o niečo dlhšie, ako mala."

"V zásade sa môže považovať za šťastného. Odhliadnuc od áut, s ktorými jazdil, bol vždy platený. Za svoju robotu dostával peniaze. Veľmi dobre vie, že jeho kariéra sa skončila."

Villeneuve je v zásade presvedčený o tom, že v tomto prípade už návrat nehrozí: "Je to iné, ako u Ocona, ktorý si nenašiel miesto pre rok 2019. Ocon je totiž ešte mladý."

"Hülkenberg mal obrovské množstvo času na to, aby ukázal, čo dokáže. Viem si predstaviť len jednu jedinú situáciu, ktorá by mu dala šancu: ak by niektorý pilot nebol schopný nastúpiť a jeho tím by potreboval skúsenú náhradu."

Dlho sa zdalo, že jednou z alternatív mohla byť Alfa Romeo. "Fred Vasseur tam mal zviazané ruky, pretože na tlak Maranella musel do Alfy-Sauberu posadiť jazdca Ferrari. Ale aj keby tam Hülkenberg mal dostať šancu... je lepšie, že stavili na niekoho mladého, o koho výkonnosti sú pochybnosti. Radšej tak, ako staviť na niekoho, kto toho za desať rokov v F1 ukázal jednoducho príliš málo," dodal Jacques Villeneuve.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac