spravy.sk spravy.sk

Pre Racing Point bude šieste miesto v pohári konštruktérov sklamaním
zdroj: TASR/AP

Pre Racing Point bude šieste miesto v pohári konštruktérov sklamaním

Pre tím Racing Point táto sezóna s najväčšou pravdepodobnosťou nedopadne podľa predstáv. V časoch Force Indie bojovala stajňa o štvrté miesto pohára konštruktérov a tým pádom aj o post najlepšieho zo „zvyšku sveta“. V tomto ročníku sa však veci vyvinuli trochu inak.

Nový majiteľ Lawrence Stroll a jeho konzorcium priniesli do tímu tak žiadanú finančnú injekciu, niečo také sa však neprejaví okamžite. V priebehu sezóny 2018 totiž nemala Force India dostatok zdrojov na vývoj auta pre sezónu 2019, čo sa na tohtoročnom RP19 aj ukázalo. V druhej polovici sezóny sa síce začal tím chytať, ale na lepšie, ako šieste miesto to s najväčšou pravdepodobnosťou stačiť nebude.

„Nie je to nič, čo sme chceli. Dúfali sme, že by sme mohli byť o trochu viac vpredu,“ povedal novinárom v Brazílii boss tímu Otmar Szafnauer. „Stále sme len jeden bod pred Toro Rosso a osemnásť za Renaultom. Tento rok sme však verili v piate alebo štvrté miesto, takže z tohto pohľadu je to trochu sklamanie.“

„Avšak, keď sa ohliadneme o rok späť, v čase vývoja tohto auta, panoval v tíme tak trochu chaos, najmä po finančnej stránke. Takže tento výsledok nie je žiadnym prekvapením.“

Teoreticky ešte nie je dosiahnutie piateho miesta v pohári konštruktérov nemožné. Racing Point však na dohnanie osemnástich bodov v priebehu dvoch podujatí bude potrebovať aj poriadnu porciu šťastia.

Pilot tímu Sergio Pérez aktuálne drží desiatu priečku v jazdeckom šampionáte. Sám získal 44 zo 65 bodov tímu. Mexičan, podobne ako jeho šéf tvrdí, že udržanie šiesteho miesta v pohári konštruktérov nebude žiadny zásadný úspech.

„Nemyslím, že sme v tejto sezóne dosiahli to, čo sme chceli,“ povedal Pérez. „Tento ročník pre nás je sklamaním. Už od začiatku sme vedeli, že to nebude žiadna sláva, ale očakávali sme, že budeme o niečo konkurencieschopnejší.“

„Myslím, že od letnej prestávky sme boli silní na rozličných typoch okruhov, čo je vždy pozitívne. Je tam množstvo dobrých vecí, ktoré si môžeme odniesť, ale všeobecný obraz nie je taký, aký sme chceli,“ uzavrel Mexičan.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac