spravy.sk spravy.sk

Hamilton si želá, aby Wolff ostal v tíme. Zatiaľ to však nevie...
zdroj: Mercedes

Hamilton si želá, aby Wolff ostal v tíme. Zatiaľ to však nevie...

O budúcnosti Tota Wolffa sa v posledných dňoch špekuluje akosi pričasto. Do Brazílie nepricestoval, pretože o tituloch je rozhodnuté a potreboval vybaviť nejaké veci v Európe. Hovorilo sa o tom, že vraj by mohol vymeniť Chasa Careyho pri kormidle Formuly 1, avšak konkurenčné tímy by s tým pravdepodobne nesúhlasili.

"Ak ste na jednej pozícii prilepení príliš dlho, môže to mať negatívne dôsledky," povedal Lewis Hamilton, ktorého slová cituje stránka Motorsport-Total.com. "Preto si želám, aby mohli všetci rozprestrieť krídla a robiť to, čo je pre ich kariéru najlepšie."

Wolff sa preslávil ako finančný investor a na tomto poli si veľmi dobre zarobil. Keď potom vstúpil do Mercedesu, obdržal aj podiel v tíme a opäť raz ho veľmi dobre zhodnotil. Mohol by z neho v budúcnosti byť nový Bernie Ecclestone?

"Pre náš šport by bolo určite dobré, ak by ho viedol niekto ako Toto. Neviem však, či by to bola väčšia zábava, ako víťazenie s tímom. To vie len on sám," pokračoval šesťnásobný majster sveta. "Dúfam však, že ostane u nás. Toto totiž je a vždy bol takmer perfektný. Všetko to k sebe jednoducho pasuje. Napokon je to však jeho rozhodnutie."

Angličan si nie je istý tým, čo by potom bolo s Mercedesom, ale svojim kolegom verí. "Keď sa pozrieme na niektoré iné organizácie, ktoré boli vybudované, tak po zmene ešte chvíľu fungovali celkom dobre. Keď však nový človek presadil svoje vlastné veci, zväčša sa to začalo kaziť."

"Tento tím však nie je len o jednej osobe. Sme obrovská skupina ľudí a určite neodídu všetci naraz. Vo svojej práci budú môcť pokračovať rovnako. To je podľa mňa dôležité. Čo sa týka mňa, ja si radšej počkám na to, ako to s Totom dopadne," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac