spravy.sk spravy.sk

Leclerc: V prvých kolách budem tak agresívny, ako to len pôjde
zdroj: Scuderia Ferrari

Leclerc: V prvých kolách budem tak agresívny, ako to len pôjde

Charles Leclerc bol po kvalifikácii na Veľkú cenu Brazílie sám na seba veľmi nahnevaný. V druhom rýchlom pokuse v Q3 zablokoval svoje pneumatiky a stratil značné množstvo času. Tento počin nazval „veľkou chybou.“

Monačan dostane na štarte zajtrajšej veľkej ceny trest v podobe straty desiatich miest. V prvých dvoch častiach kvalifikácie bol pred svojím tímovým kolegom, Sebastianom Vettelom. V tretej časti mu to však nevyšlo a umiestnil sa až na štvrtom mieste.

„Nemyslím si, že by sme nemali šancu na dnešné prvé miesto. Z môjho výkonu som sklamaný. V prvom pokuse v Q3 som spravil veľkú chybu v poslednej zákrute, ktorá ma stála minimálne tri desatiny. Takže áno, bola to moja chyba a beriem to na seba. Môžem sa hnevať iba sám na seba. Tím odviedol skvelú prácu. Myslím, že auto malo na pole positon, ale ja som nepodal dostatočne kvalitný výkon,“ povedal Leclerc.

Ak neprídu ďalšie tresty, tak pilot Ferrari zajtra vyštartuje zo štrnástej priečky. Na otázku, aký prístup zvolí, odpovedal: „Pôjdem totálne naplno! Bojujem o tretie mieste v šampionáte, budem sa snažiť si to užiť a dosiahnuť čo najlepší návrat na popredné miesta. Dám do toho naozaj všetko. V prvých kolách budem tak agresívny, ako to len pôjde, a dúfajme, že budeme mať dobré tempo aby som mohol bojovať o tretie miesto v šampionáte,“ dodal 22-ročný jazdec.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac