spravy.sk spravy.sk

Vettel a Hamilton krútia hlavou: Odkiaľ vzal Red Bull na rovinke takú rýchlosť?
zdroj: Pirelli Motorsport

Vettel a Hamilton krútia hlavou: Odkiaľ vzal Red Bull na rovinke takú rýchlosť?

Sebastian Vettel a Lewis Hamilton si na tlačovke po kvalifikácii na Veľkú cenu Brazílie doberali Maxa Verstappena. So všetkým začal Vettel, ktorý sa Verstappenovi vtipne odplácal za americké slová o podvádzaní. Odkiaľ že si Max odrazu nabral na rovinkách takú rýchlosť?

"Musíme priznať, že dnes sme boli férovo porazení," povedal Nemec. "Bolo to však tak trochu prekvapujúce. Ani nie to, že boli rýchli, ale skôr to, že boli takí rýchli na rovinkách."

Vettel následne s úsmevom skonštatoval, že je to "podozrivé", na čo Hamilton prikývol slovom "veľmi". Vzápätí sa obaja dobre zasmiali a Verstappen len nechápavo pokrčil rukami.

"Zažili sme mnoho kvalifikácií, v ktorých sme boli na rovinkách o niečo rýchlejší ako ostatní, ale v zákrutách sme zasa niečo stratili," pokračoval Vettel. "Dnes však boli Max a Alex na rovinkách rýchli. Toľko k tomu. Neviem prečo. My sme nič nespravili inak."

Hamilton takisto pridal pár slov a vraj ešte potrebuje "plne pochopiť", prečo bol Red Bull takýto rýchly. "Rozhodne sme nečakali, že sem prídeme a uvidíme toto. Okrem toho boli najrýchlejší aj v prostrednom sektore, takže zjavne majú toľko prítlaku ako inokedy... ale k tomu aj viac výkonu," pripomenul Angličan.

"Už v minulom roku sme tu boli celkom dobrí," zareagoval Verstappen. "V tomto roku sme podľa mňa dosiahli ešte pokroky. Poučili sme sa z našich chýb z niekoľkých posledných pretekov, vrátili sme sa silnejší a všetko nám zafungovalo."

"V poslednom sektore som nebol najrýchlejší, ale v druhom áno a práve tam je najviac zákrut. Počas celého roka sme dosahovali pokroky tak po stránke šasi, ako aj po stránke motora. Jednoducho len pokračujeme v práci a experimentujeme s výhľadom na budúci rok," dodal Holanďan.

Sebastian Vettel okrem toho pripomenul, že Red Bull nenasadil nové motory. O to je to všetko zvláštnejšie. "Neviem, vlastne som to nekontroloval, ale nemyslím si, že by nasadili novú špecifikáciu. Vzhľadom na rovnaký motor sa nedá očakávať takýto progres z jedných pretekov na druhé," usmial sa Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac