spravy.sk spravy.sk

Hamilton: Na rovinkách strácame veľké množstvo času
zdroj: Mercedes

Hamilton: Na rovinkách strácame veľké množstvo času

Lewis Hamilton sa vyjadril, že Mercedes jednoznačne stratil množstvo výkonu na rovinkách a preto sa im nepodarilo v kvalifikácii na Veľkú cenu Brazílie zdolať Red Bull a Ferrari.

Majster sveta skončil v kvalifikácii na tretej pozícii, na víťaza Maxa Verstappena stratil takmer dve desatiny. Hovorí, že tento výsledok je dosť ovplyvnený tým, ako jeho monopost v porovnaní s konkurenciou stráca na rovinkách.

„V treťom tréningu sme vyzerali byť dosť konkurencieschopní. Potom sme však v kvalifikácii strácali. Ale aj napriek tomu som šťastný, že sa mi podarilo rozdeliť jazdcov Ferrari. To je vždy náročná výzva. Myslím si, že v porovnaní s ostatnými sme stratili veľa času na rovinkách. No dal som do toho všetko,“ povedal Hamilton.

Mercedes sa nedávno vyjadril, že ich pohonná jednotka vo vysokých nadmorských výškach nefunguje tak ideálne, ako konkurencii. Hamilton bol však so svojím posledným kolom spokojný, zabezpečil si štart z druhého roštu.

„Snažil som sa odviesť kvalitnú prácu. Posledný pokus v Q3 bol naozaj výborný, v aute som sa cítil dobre. Chýbalo nám však trochu tempa na rovinkách. Dúfajme, že zajtra to bude dobré, najmä čo sa týka životnosti pneumatík.“

Aj keď má Angličan už zabezpečený titul majstra sveta, nevidí dôvod, prečo by mal meniť svoj prístup k nedeľným pretekom. „Myslím si, že môj prístup je už dlhodobý rovnaký. Zajtra by sme možno mohli byť o niečo agresívnejší. Nevidím však dôvod, prečo by som mal robiť nejaké zmeny. Budem jazdiť tak, ako vždy,“ dodal rodák zo Stevenage.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac