spravy.sk spravy.sk

Gasly: Toto umiestnenie je ako pole position
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Gasly: Toto umiestnenie je ako pole position

Pierre Gasly bol prekvapený tým, ako vysoko sa dokázal kvalifikovať do nedeľných pretekov na okruhu Interlagos.

Pilotovi Toro Rosso sa podarilo zajazdiť výborné kolo, ktoré ho zaradilo na siedmu pozíciu. Z dôvodu penalizácie Charlesa Leclerca tak Gasly bude štartovať dokonca z parádneho šiesteho miesta. 

„Som veľmi šťastný. Pre tím zo stredu poľa je toto umiestnenie ako pole position. Je skvelé dosiahnuť taký výsledok na tejto trati, kde sme vedeli, že budú malé rozostupy. Je to moja najlepšia kvalifikácia v Toro Rosso počas tejto sezóny,“ zhodnotil Francúz.

Gasly dúfal, že by sa mu v kvalifikácii mohol podariť dobrý výsledok, no vedel, že na tejto krátkej trati to bude z hľadiska dosiahnutých časov poriadne nabité.

„Mysleli sme si, že budeme konkurencieschopní. No vedeli sme, že na tejto trati môžeme skončiť aj v Q1, ako sa to stalo Dannymu (Kvjatovi, pozn. red.), aj v Q3. Včera boli medzi siedmym a pätnástym miestom iba tri desatiny..."

"Zvyčajne vieme, že naši súperi dostanú v kvalifikácii lepší motorový výkon, ako my. Kvôli Charlesovmu trestu budem štartovať šiesty, takže je to naozaj super,“ dodal 23-ročný jazdec.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac