spravy.sk spravy.sk

Horner chváli Verstappena: Predviedol brilantnú kvalifikáciu
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing

Horner chváli Verstappena: Predviedol brilantnú kvalifikáciu

Christian Horner dostal k sobotňajším 46. narodeninám veľmi pekný darček; Max Verstappen vybojoval pole position a v kvalifikácii na Veľkú cenu Brazílie pôsobil dominantným dojmom. Sebastiana Vettela nakoniec zdolal o 123 tisícin sekundy, Lewis Hamilton zaostal o 191 tisícin.

"Max z auta dostal všetko a celý balík fungoval ozaj super," sumarizoval Horner. "Ku koncu kvalifikácie neboli práve najjednoduchšie podmienky a preto bolo ťažké ešte sa zlepšiť; napriek tomu to však dokázal, našiel čas k dobru a predviedol doslova brilantnú kvalifikáciu."

Verstappen bol na okruhu Interlagos silný aj pred rokom, ale kolidoval s Estebanom Oconom, ktorý v tom čase strácal celé kolo. Po pretekoch si ho vyhľadal a takmer ho zbil. 

Horner o tejto príhode nechcel počuť ani slovo: "Dnes mám narodeniny, takže ma nechajte užiť si túto pole position. Zajtra sa potom vyrovnáme so všetkým, čo nám osud prinesie. Máme však dobré auto a v posledných pretekoch sme boli v kvalifikácii uchádzačmi o pole position. To je rozhodne povzbudzujúce."

"Treba povedať, že inžinieri Hondy odviedli skvelú prácu a môžu sa tešiť z druhej pole position v hybridnej ére. Okruh je vysoko nad morom a motorom dá zabrať. Keď sa pozrieme na to, kde bola Honda ešte pred pár rokmi, môžeme vidieť, aké pozoruhodné pokroky sa dajú dosiahnuť," dodal Christian Horner.

Christian Horner oslavuje narodeniny (Albon a Verstappen)
Aston Martin Red Bull Racing

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac