spravy.sk spravy.sk

V Haase sa zhodujú: Všetci sme odviedli vynikajúcu prácu
zdroj: Haas

V Haase sa zhodujú: Všetci sme odviedli vynikajúcu prácu

Romain Grosjean označil kvalifikačný výkon Haasu na Veľkú cenu Brazílie ako „neuveriteľný.“

Americký tím, ktorý sa v posledných pretekoch veľmi trápil, dosiahol fantastický úspech, keď sa jeho oba monoposty prebojovali do Q3. Naposledy sa tak stalo ešte v máji v Španielsku.

Grosjean stanovil ôsmy najrýchlejší čas, jeho kolega Kevin Magnussen sa umiestnil na desiatej pozícii. Po treste Charlesa Leclerca, ktorý dostal nový motor, sa obaja piloti Haasu posunú ešte o jednu priečku vyššie. „Tím odviedol fantastickú prácu. Mať obe autá v Q3 je neuveriteľné. Zajtra to môže byť iný deň, ale na tom nezáleží, musíme sa tešiť z dnešného úspechu,“ povedal Francúz.

„Ukázali sme oveľa lepšiu rýchlosť, ako tomu bolo v treťom tréningu. Po ňom som si myslel, že môžeme byť niekde okolo jedenástej priečky. V Q2 sa mi išlo naozaj dobre, ani v Q3 to nebolo najhoršie. Boli sme len dve stotiny sekundy od toho, aby sme boli najlepší zo zvyšku sveta. Som veľmi šťastný,“ dodal Grosjean.

Magnussen, ktorý absolvoval v Q3 iba jeden pokus, stratil na Grosjeana dve desatiny. Cítil, že Haas môže bojovať o dobré umiestnenie. 

„Je skvelé mať oba monoposty v tretej časti kvalifikácie. Vyzerá to, že počas tohto víkendu máme s čím bojovať, čo je naozaj dobré. Okruh a podmienky boli pre naše auto správne. Počas celej sezóny to bolo raz skvelé, potom mizerné, takže nie je prekvapením, že sme to dnes dokázali,“ zhodnotil pilot z Dánska. „Budem viac prekvapený, ak by sme to zvládli aj zajtra, pretože vieme, ako sa trápime s manažmentom pneumatík. Určite do toho dáme všetko.“ 

Šéf tímu, Günther Steiner, dodal: „Tretí tréning nevyzeral veľmi dobre, ale vedeli sme, že v kvalifikácii to môže byť lepšie. Myslím si, že sme ako tím odviedli kvalitnú prácu. Naši jazdci dostali z auta všetko. Je to skvelá správa pre túto stajňu, všetci na tom tvrdo pracujeme. Nikdy sa nevzdávame. Dúfame, že aj zajtra môžeme dosiahnuť kvalitné umiestnenie. Spravíme pre to všetko.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac