spravy.sk spravy.sk

Sainz: V nedeľu to bude režim „maximálneho útočenia“
zdroj: McLaren

Sainz: V nedeľu to bude režim „maximálneho útočenia“

Carlos Sainz Jr. vyhlásil, že v nedeľných pretekoch pristúpi k režimu „maximálneho útočenia.“ V kvalifikácii mal problém s elektroinštaláciou zapaľovania a tak skončil na poslednom mieste.

Španiel nedokázal v Q1 zajazdiť žiaden čas. Po kvalifikácii sa na zdroj problému pozrel dodávateľ motorov Renault. Zatiaľ nie je známe, či Sainz dostane nejaké nové komponenty. V zálohe má ešte motor, ktorý sa využíva v piatkových tréningoch, no ten má však množstvo najazdených kilometrov. Pre jazdca McLarenu by teda bolo výhodné nasadiť nový motor, pretože aj v prípade penalizácií by štartoval z poslednej priečky.

Tím má tiež možnosť vykonať pár úprav na monoposte, aby bolo predbiehanie pre Sainza v nedeľu oveľa ľahšie. To by však znamenalo štart z boxovej uličky. „Momentálne je to stále otvorené,“ povedal šéf tímu McLaren, Andreas Seidl. „Stále sa snažíme zistiť, čo sa vlastne stalo. Máme aj prvú analýzu, ktorá hovorí o tom, že zlyhala elektroinštalácia zapaľovania a to spôsobilo stratu výkonu na Carlosovom monoposte. V tom momente sme s tým nevedeli nič urobiť.“

Sainz
pripustil, že najväčším problémom v pretekoch môže byť manažment pneumatík. Chystá sa totiž na veľké predbiehanie. „Zajtra to bude režim maximálneho útočenia. S pneumatikami Pirelli by to však mohlo byť náročné. Budem sa snažiť nájsť nejaký kompromis medzi manažmentom gúm a maximálnym útočením. Bude to asi veľmi ťažké, ale musím nájsť spôsob,“ zhodnotil pretekár McLarenu.

Jeho tímový kolega Lando Norris skončil na jedenástom mieste. Po treste Charlesa Leclerca sa posunie o jednu pozíciu dopredu. To naznačuje miernu stratu kvalifikačnej formy, ktorou McLaren disponoval v posledných podujatiach. „V tomto roku sme videli akýsi trend, že existuje pár okruhov a zákrut, v ktorých nie sme veľmi silní. Pravdepodobne je tento okruh jedným z nich. To však neznamená, že nemáme na to, aby sme tu bodovali,“ dodal rodák z Madridu.

Norris verí, že z auta dostal maximum. „Bolo náročné zlepšiť balans auta, ale s výkonom som spokojný. Od piatkových tréningov sme spravili určitý progres.“ 

Britský pretekár si bude môcť vybrať zmes pneumatík, na ktorej vyštartuje. „Nech už začnem s hocijakými pneumatikami, dôležité je, že budú nové. Bude to pre mňa výhoda. Ešte nevieme, na akých gumách začnem. Výhodou však je, že minimálne v prvom stinte by som mal z toho značne vyťažiť,“ povedal Norris.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac